Konstnärer & Designers
Eva Holmér Edling
1942Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Eva Holmér Edling studerade vid Konstakademin i Stockholm 1963-1968.
Läs om andra konstnärer och designers på Metropol
Sålda föremål av Eva Holmér Edling
Hitta fler föremål av Eva Holmér Edling i www.auktionsprisbanken.se
2050 Etsning
Såld: 350 kr
Såldes den 22 oktober 2018 -
8193 Etsning
Såld: 300 kr
Såldes den 4 september 2023 -
5229 Litografi
Såld: 300 kr
Såldes den 9 januari 2012
2149 Akvarell
Såld: 200 kr
Såldes den 21 juni 2021 -
4230 Litografi
Såld: 150 kr
Såldes den 19 september 2011 -
2052 Grafiska blad
Såld: 100 kr
Såldes den 3 juli 2023