bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Dick Beer  John Hedaeus  Hiroko Kimura  Kerttu Kuikanmäki  Tore Kumlien  Björn Lindroth  Frans Lindström  Hans Malmstedt  Vadim Markin  Tycho Ödberg  Torger Saether  Peter Tillberg
  • 6007 Akvarell
    Anna Romdahl, monogramsignatur, daterad -98, Stran..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:53
  • 7018 Akvarell
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 1997, "Brax",..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:35
  • 8039 Akvarell
    Dick Beer (1893-1938), Brevik Lidingö, 1934
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:39
  • 6165 Akvarell
    E Winberg, porträtt, signerad, 1843,22x18
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:32
  • 1019 Akvarell
    Gottfried Salzmann (f. 1943), Signerad Salzmann, B..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:37
  • 7171 Akvarell
    Heinrich Peter Norberg, trädgårdsmästare, gråtande..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:17
  • 7212 Akvarell
    Hiroko Kimura (f. 1930), Sverige. 1997. Motivet: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:23
  • 8023 Akvarell
    John Hedaeus (1872-1967), Sverige. 1944, Långholms..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:21
  • 6006 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Medelhavsmotiv, monogramsi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:51
  • 8048 Akvarell
    signerad E Bodman, Stockholmsmotiv, Vy mot Söderma..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:53
  • 1029 Akvarell
    Tomas Bush Hardy (1842-1897). Kustscen med borg oc..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:15
  • 7025 Akvarell
    Tor Handell. Signerad, daterad 1927, fågeljakt, 40..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:51
  • 8083 Akvareller
    17 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Ca 15x23
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:35
  • 7151 Akvareller
    2 st, Landskap, 22x30
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:22
  • 6231 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:27
  • 8072 Akvareller
    5 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:21
  • 8060 Akvareller
    5 st. Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 20:03
  • 8079 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:30
  • 8080 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • 8082 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 8081 Akvareller
    6 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:33
  • 7237 Blandteknik
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. 23x17
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:25
  • 8032 Blandteknik
    Carl Schubert, Rådhuset, Stockholm, 1934,44x32
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 8029 Blandteknik
    Fritz Ahlgrensson, "Roslagstorg 26/7 1901". Motive..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:17
  • 8066 Blandteknik
    Hans Malmstedt (1893-1941), Sverige. 1925, Katarin..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:04
  • 7049 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1957, kompositio..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:18
  • 6005 Blandteknik
    Ragnar Levi, "Mama Mystére". Signerad, daterad LEV..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:50
  • 6043 Blandteknik
    Sten Birger Rudnäs; trädgård, på pannå, 68x48 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:29
  • 7067 Blandteknik
    Torger Saether (1902-1964). Signerad, daterad 1922..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:22
  • 7316 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), "5 föremål", 31,5x61
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:35
  • 7315 Blandteknik
    Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 60x81
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:33
  • 8013 Gouache
    Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. 1937, Restauran..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:32
  • 7019 Kolteckning
    Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. 1989, "Rabbi Le..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:36
  • 6089 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:34
  • 8022 Pastell
    Tore Kumlien (1904-1976), Sverige. Skärgårdsbrygga..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:19
  • 7302 Sidenmålning
    + Gouache, Kina, 82x42 resp. 38x57
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 18:31
  • Metropol Tipsar
  • 1029 Akvarell
    Tomas Bush Hardy (1842-1897). Kustscen med borg oc..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 19:15
  • 1019 Akvarell
    Gottfried Salzmann (f. 1943), Signerad Salzmann, B..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    27 augusti kl 20:37
  • 7019 Kolteckning
    Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. 1989, "Rabbi Le..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:36
  • 8013 Gouache
    Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. 1937, Restauran..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    20 augusti kl 19:32




Ladda ner broschyr