KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Astri Bergman-Taube  Kaj Bernstone  Kurt Carendi  Sven Deurell  Gustav Feith  Nicolas Issaiev  Christina Knall  Margareta Linton  Yngve Lundström  Torun Munthe-Brate  Einar Nerman  Martin Säflund  Jean-Baptiste Valadié
  • 7058 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    2 mars kl 19:03
  • 7132 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:13
  • 7101 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 20:28

    6016 Blandteknik

    Gustav Feith (1875-1951), Österrike. Blomsterstilleben, ängsblommor i vas. Signerad, daterad 1940, ca 40x28 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    2 mars kl 19:47

  • 7297 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:24
  • 7269 Akvareller
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:25
  • 7319 Akvareller
    Utrop: 800 - 1.800 kr

    2 mars kl 20:17
  • 7385 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 18:40
  • 6016 Blandteknik
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    2 mars kl 19:47
  • 7001 Blandteknik
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:19
  • 5289 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:06
  • 5269 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:36
  • 5109 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 18:17
  • 7324 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:45
  • 7211 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 mars kl 18:36
  • 7291 Blyerts
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 mars kl 19:06

    4009 Pastell

    Nicolas Issaiev (1891-1977), Ryssland. Lago majore. Signerad. A tergo 1971. Bladets mått: 79,5x57 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 mars kl 18:39

  • 7296 Blyerts
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 mars kl 19:35
  • 7438 Pastell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:28
  • 4009 Pastell
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 18:39
  • 5635 Rullmålning
    Kina, 1900-tal. Längd: 161 cm, bredd: 65 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 19:05
  • 7449 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:43
  • Metropol Tipsar
  • 7296 Blyerts
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 mars kl 19:35
  • 6016 Blandteknik
    Utrop: 7.000 kr

    2 mars kl 19:47
  • 4009 Pastell
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    30 mars kl 18:39