KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Maks Belinsky • Erland Cullberg • Harald Lindberg • Mats Mason • Maurice Moberg • Frans Wilhelm Odelmark
-
6133 Akvarell
Brun-Sirdey, "Moulin". Akvarell, bildmått: 38x28 c..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:33 -
5029 Akvarell
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Klost..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:53 -
6395 Akvarell
Maks Belinsky (f. 1985), Ukraina. ”Autogrill nära ..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 20:32
-
6129 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad AG, 1900,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:26 -
7132 Akvareller
13st, Kina, Akvarell. Ej signerad. Bladets mått: 2..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 20:08 -
6389 Blandteknik
Mats Mason (1894-1983), Sverige. "Norra Vannborga,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:46
-
6388 Blandteknik
Mats Mason (1894-1983), Sverige. Spansk dansös Sev..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 18:44 -
6289 Blandteknik
Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "Ett litet hus"..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:17 -
7113 Blandteknik
Monogramsignerad, 1936. Blandteknik, bildmått: 13x..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 20:27
-
4083 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Porträtt. Si..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:44 -
6098 Teckning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Diptyk, ytte..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
25 mars kl 19:51