KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Helmer Avasalu  Alain Berck-Vitz  Maurice Blanchard  Stig Claesson Slas  Einar Forseth  Ulf Greder  Eerik Haamer  Johan Fredrik Isberg  John Jon-And  George Keyt  Per Landström  Gösta Larsson  Frans Lindström  Josef Mikl  Einar Nerman  Bengt Nordquist  Lars Norrman  Gunnar Persson  Thomas Prytz  Maria Röhl  Waldemar Sjölander  Veronica Sofie  Alain Soucasse  Larissa Stenlander  Dominyka Usvaiskaya  Adrian van Arkel  Kévork Zabounian
  • 3474 Akvarell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    20 sept kl 20:40
  • 2009 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 20:05
  • 2032 Akvarell
    Utrop: 100 - 800 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 18:03

    1003 Tusch

    George Keyt (1901-1993), Sri Lanka. Kvinnor. Signerad, daterad -72. Bildmått: 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x43 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    27 september kl 20:31

  • 3315 Akvarell
    Utrop: 500 - 800 kr

    20 sept kl 19:13
  • 3432 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:14
  • 3430 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    20 sept kl 20:52
  • 3461 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    20 sept kl 19:07
  • 3457 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    20 sept kl 18:54
  • 3445 Akvarell
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    20 sept kl 19:06
  • 3436 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    20 sept kl 19:16
  • 3463 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    20 sept kl 20:21
  • 3431 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:38
  • 3496 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    20 sept kl 18:30
  • 3340 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 20:08
  • 3339 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    20 sept kl 19:03

    1012 Pastell

    Eerik Haamer (1908-1994), Sverige. Blomster. Signerad. Pastell, bildmått: 60x43cm, yttermått inklusive ram: 75x57cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    27 september kl 19:47

  • 8442 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    20 sept kl 18:16
  • 3448 Akvarell
    Utrop: 100 - 300 kr

    20 sept kl 19:59
  • 2005 Akvarell
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 18:45
  • 3336 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:55
  • 3330 Akvarell
    Utrop: 100 - 600 kr

    20 sept kl 20:08
  • 3326 Akvareller
    Utrop: 100 - 300 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 18:44
  • 3078 Akvareller
    Utrop: 100 - 500 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 19:59
  • 8001 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 20:15
  • 3493 Blandteknik
    Utrop: 100 - 300 kr

    20 sept kl 18:55
  • 8207 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 20:42
  • 3015 Blandteknik
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    20 sept kl 20:52
  • 3007 Blandteknik
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    20 sept kl 19:20

    7200 Blandteknik

    John Jon-And (1889-1941), Sverige. "Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    20 september kl 19:19

  • 3455 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:52
  • 3428 Blandteknik
    Utrop: 100 - 400 kr

    20 sept kl 18:55
  • 3450 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 20:57
  • 3451 Blandteknik
    Utrop: 100 - 400 kr

    20 sept kl 20:59
  • 7200 Blandteknik
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    20 sept kl 19:19
  • 3516 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    20 sept kl 18:29
  • 3062 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    20 sept kl 20:25
  • 1010 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 20:05
  • 3037 Blandteknik
    Utrop: 300 - 800 kr

    20 sept kl 20:55
  • 3400 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    20 sept kl 19:01
  • 8049 Blandteknik / ..
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:08
  • 4035 Blandteknik / ..
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 18:48

    1010 Blandteknik

    Oidentifierad konstnär. Porträtt av Carl XIV Johan. Ej signerad. Blandteknik/akvarell, bildmått: 30x25 cm, yttermått inklusive ram: 54x43 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    27 september kl 20:05

  • 3443 Blyerts
    Utrop: 100 - 400 kr

    20 sept kl 18:21
  • 3490 Blyerts
    Utrop: 100 - 400 kr

    20 sept kl 19:23
  • 3427 Collage
    Utrop: 100 - 400 kr

    20 sept kl 18:38
  • 3439 Collage
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 20:51
  • 3406 Gouache
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    20 sept kl 19:59
  • 1012 Pastell
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 19:47
  • 3122 Pastell
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    20 sept kl 20:12
  • 3435 Tusch
    Utrop: 100 - 400 kr

    20 sept kl 18:26
  • 3459 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 20:07
  • 3453 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:14
  • 3437 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 18:38
  • 3434 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    20 sept kl 19:21

    3062 Blandteknik

    Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Signerad, blandteknik, Moulin Rouge, pannå, 26x32, yttermått inklusive ram: 37x44 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    20 september kl 20:25

  • 1003 Tusch
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 20:31
  • Metropol Tipsar
  • 1003 Tusch
    Utrop: 10.000 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 20:31
  • 1012 Pastell
    Utrop: 5.000 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 19:47
  • 7200 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr

    20 sept kl 19:19
  • 1010 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    om 9 dagar
    27 sept kl 20:05