bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Hans Arnold  Svenolov Ehrén  Einar Forseth  Robert Högfeldt  Staffan Kronberg  Georges Laporte  Hasse Lindroth  Åke Nothberg  Siri Rathsman  Gustav Rudberg  Barbro Runefelt-Taltavull  Roland Svensson  Mårten Eskil Winge
  • 7393 Akvarell
    Carl Fischer, Flicka i stol, bladets mått: 35x28
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:53
  • 7443 Akvarell
    Einar Forseth (1892-1988), Hamnen Rochester Chatha..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:56
  • 6421 Akvarell
    Signerad L Rossi, Motiv från Forum Romanum, Rom, 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:29
  • 6330 Akvareller
    6 st, Stockholmsmotiv, bl. a Frans Lindström
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:18
  • 7444 Blandteknik
    3 st, Einar Forseth (1892-1988), Figurer, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:00
  • 6025 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), "Trolldom", löst blad, bl..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:36
  • 6023 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Kvinna & rosor, 32x46
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:31
  • 7439 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Frukost, motivet: 25x32
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:48
  • 7126 Blandteknik
    Siri Rathsman (1895-1974), komposition, 53x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 18:39
  • 6100 Pastell
    Barbro Runefelt-Taltavull (f. 1938)
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:47
  • 1079 Torrnål/akvarell
    Hasse Lindroth (f. 1938), "Ersta", motivet: 25x32
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:09
  • Metropol Tipsar
  • 6023 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Kvinna & rosor, 32x46
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:31