KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Oskar Bergman  Håkan Bull  Staffan Hallström  Tage Hedqvist  Frédéric Iriarte  Stig-Åke Lund  Valdemar Mohed  Lars Norrman  Petter Pettersson  Oscar Reutersvärd  Jorge B Stever
  • 6108 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 feb kl 20:31
  • 3323 Akvarell
    Utrop: 7.000 - 8.500 kr

    1 feb kl 20:45
  • 6393 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    1 feb kl 20:10

    3323 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1939, ekdunge med vitsippor, Motivet: 39x33,5cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    1 febuari kl 20:45

  • 7107 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 feb kl 19:05
  • 7125 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    1 feb kl 18:40
  • 7108 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 feb kl 20:06
  • 1007 Blandteknik
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    1 feb kl 18:58
  • 7058 Blandteknik
    Signerad, kvinna med barn. Motivet: 63x44cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    1 feb kl 19:31
  • 6512 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    1 feb kl 18:04
  • 6387 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 feb kl 20:04
  • 6109 Blyerts
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 feb kl 20:35
  • 7094 Tusch
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    1 feb kl 18:57
  • Metropol Tipsar
  • 7108 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    1 feb kl 20:06
  • 1007 Blandteknik
    Utrop: 7.000 kr

    1 feb kl 18:58
  • 3323 Akvarell
    Utrop: 8.500 kr

    1 feb kl 20:45