KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Ã…ke Wilhelm Andersson â€¢ Maria Hagelby â€¢ Elli Hemberg â€¢ Robert Högfeldt â€¢ Olof Walfrid Nilsson â€¢ Lambert Werner
  • 8022 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Utrop: 600 kr

  • 8097 Akvarell
    Utrop: 800 kr

    26 jan kl 19:36

    8106 Gouache

    Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. "Polykrom komposition". Ej signerad, stämpel på baksidan "Att detta verk är utfört av Elli Hemberg (1896-1994) intygas av Konstnär Elli Hembergs Stiftelse", på kartong. Bildmått: 22x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

    Utrop: 4.000 kr

    26 januari kl 18:30

  • 8315 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Utrop: 1.500 kr

    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    Utrop: 800 kr

  • 1005 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr

    26 jan kl 20:49
  • 1003 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    26 jan kl 19:25
  • 8063 Collage
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 20:20
  • 8106 Gouache
    Utrop: 4.000 kr

    26 jan kl 18:30
  • 8084 Gouache
    Utrop: 600 kr

    26 jan kl 18:04
  • 8177 Grafiska blad
    Utrop: 600 kr

    26 jan kl 20:17
  • 8360 Pastell
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 18:11
  • 8204 Pastell
    Utrop: 500 kr

    26 jan kl 20:18

    1005 Blandteknik

    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. "Rö No1" Blandteknik, bildmått: 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 87x120 cm

    Utrop: 4.000 kr

    26 januari kl 20:49

  • Metropol Tipsar
  • 1003 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    26 jan kl 19:25
  • 1005 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr

    26 jan kl 20:49
  • 8106 Gouache
    Utrop: 4.000 kr

    26 jan kl 18:30