KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Robert Högfeldt  Richard Ingelsson  Regina Kylberg  Frans Lindström  Åke Nothberg  Hans Robert Pippal  David Wallin
  • 2482 Akvarell
    A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 juli kl 18:48
  • 5222 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 20:58
  • 5090 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    27 juli kl 18:25

    1008 Akvarell

    Regina Kylberg (1843-1913), Sverige. "När rågen blir mogen och höger som skogen då gifter jag mig". Signerad, akvarell, 69x49cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    27 juli kl 19:21

  • 4193 Akvarell
    Kina, 43x50 cm. Signerad
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 juli kl 18:32
  • 4151 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 juli kl 20:12
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    27 juli kl 19:21
  • 5247 Akvarell
    Signerad, segelbåtar. Motivet: 29x39cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 18:36
  • 5023 Blandteknik
    Utrop: 100 - 300 kr

    27 juli kl 19:38
  • 4150 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 20:10
  • 5266 Blandteknik
    Utrop: 300 - 600 kr

    27 juli kl 19:27
  • 5025 Blyerts
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    27 juli kl 19:10
  • 5267 Pastell
    Carlberg, Stilleben. Signerad, 53x44 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 juli kl 19:16
  • 3041 Pastell
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    27 juli kl 19:31
  • 5219 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Kalhygge. Motivet: 20x34 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 juli kl 20:02
  • Metropol Tipsar
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 12.000 kr

    27 juli kl 19:21
  • 3041 Pastell
    Utrop: 3.000 kr

    27 juli kl 19:31