KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Gösta Bjelkebo  Harry Booström  Bertil Bull Hedlund  Björn Hallström  Robert Högfeldt  Erik Höglund  Lennart Jirlow  Johan Lundgren  Akke Hugh Malmeström  Lars Norrman  Georg Pauli  Madeleine Pyk  Oscar Reutersvärd  Ragnar Sandberg  Gunnar Stålbrand  Fritz von Dardel
  • 4415 Akvarell
    Utrop: 100 - 600 kr

    1 juli kl 18:00
  • 2033 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 18:45
  • 4110 Akvarell
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    1 juli kl 20:15

    4115 Akvarell

    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Timmer, signerad. 54x73 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    1 juli kl 20:22

  • 4356 Akvarell
    Christina Levinsson, "Vallmo", signerad, 17x14 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 19:08
  • 4352 Akvarell
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    1 juli kl 19:02
  • 4353 Akvarell
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr

    1 juli kl 19:05
  • 4115 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    1 juli kl 20:22
  • 4441 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

  • 4442 Akvarell
    Utrop: 300 - 600 kr

    1 juli kl 18:45
  • 4004 Akvarell
    Kina, kustklippor, 38x59 cm. Signerad
    Utrop: 500 - 800 kr

    1 juli kl 20:11
  • 4495 Akvarell
    Kina, ur Samling av Nils Palmgren, 15x20 cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    1 juli kl 18:23
  • 4087 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    1 juli kl 19:37
  • 2215 Akvarell
    Monogramsignerad, E. F. 09,32x24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 20:21
  • 2280 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 20:05
  • 1314 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1947,20x30
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 19:36

    4110 Akvarell

    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fönster, signerad. 52x70 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    1 juli kl 20:15

  • 4008 Akvarell
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    1 juli kl 18:46
  • 4108 Akvareller
    2 st, Kj Dahlén-Lundgren, signerad. Kust, 42x55 cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    1 juli kl 20:11
  • 4489 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    1 juli kl 18:13
  • 4148 Blandteknik
    5 st, Robyn Levy, Kanada
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    1 juli kl 19:56
  • 4213 Blandteknik
    Utrop: 300 - 800 kr

    1 juli kl 19:03
  • 4130 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    1 juli kl 18:56
  • 4430 Blandteknik
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    1 juli kl 18:24
  • 4393 Blandteknik
    Kina. Motivet: 48x50 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 18:52
  • 4122 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • 4209 Blandteknik
    Utrop: 100 - 600 kr

    1 juli kl 19:00
  • 4355 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 19:07
  • 4023 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 19:21

    4352 Akvarell

    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad, medelhavsby, 23,5x29 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    1 juli kl 19:02

  • 4091 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 19:06
  • 4203 Blandteknik
    Signerad, "Sista April", oramad, bm65x50 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    1 juli kl 19:47
  • 4204 Blandteknik
    Signerad, Familj, bladets mått: 37x43 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    1 juli kl 19:50
  • 4206 Blandteknik
    Signerqad Lindquist, Dans, -44,31x51 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    1 juli kl 19:52
  • 4208 Blyerts
    Gustaf Jansson, Modell, omkring 1900,57x24 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    1 juli kl 19:58
  • 4385 Collage/blandt..
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    1 juli kl 18:38
  • 4248 Kolteckning
    Utrop: 100 - 600 kr

    1 juli kl 19:44
  • 4119 Krista
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    1 juli kl 20:28
  • 4088 Mapp
    med teckningar, Gösta Törnqvist, diverse
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    1 juli kl 19:49
  • 4470 Pastell
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    1 juli kl 18:48
  • 4030 Pastell
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    1 juli kl 18:57
  • 2309 Pastell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 20:37

    4353 Akvarell

    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad, Tunis, 31x22 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    1 juli kl 19:05

  • 4144 Teckningar
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 18:01
  • 2153 Tusch
    Utrop: 300 - 700 kr

    1 juli kl 19:22
  • 4121 Tusch
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • 4211 Tuschteckning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    1 juli kl 19:02
  • Metropol Tipsar
  • 4121 Tusch
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • 4122 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • 4352 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr

    1 juli kl 19:02
  • 4353 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr

    1 juli kl 19:05
  • 4091 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 19:06
  • 4110 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr

    1 juli kl 20:15
  • 4115 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    1 juli kl 20:22