bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Harry Booström  Kurt Carendi  Rudolf Carlborg  Olle Hagdahl  Rune Jansson  Carl Kaldén  Evy Låås  Bo Larsson  Hans Lindberg  David Ljungdahl  Alexandre Mimoglou  Carmen Paas  Sven Rydén  Kajsa-Tuva Werner
  • 7093 Akvarell
    Alexandre Mimoglou (f. 1954), Grekland. Segelbåtar..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:58
  • 5510 Akvarell
    Bo Larsson (f. 1945), Sverige. Träd vid fönster. S..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:35
  • 8085 Akvarell
    Hans Lindberg (f. 1928), Sverige. Stockholm, 21x58
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:41
  • 7005 Akvarell
    K Bergqvist, Portal, signerad, 46x61
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:12
  • 7140 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Monte Pincio Rom, 17x24
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:29
  • 7104 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Gamla Stan, duk...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:51
  • 8045 Akvarell
    Olle Hagdahl (1910-1991), Sverige. Slussen. Signer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:52
  • 6356 Akvarell
    Rudolf Carlborg (1892-1963), Sverige. Kortspelare...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:50
  • 6445 Akvarell
    Sven Rydén (f. 1925), Sverige. Stadsmotiv. Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:10
  • 8019 Akvareller
    2 st, Lennart Ek, Söder, Stockholm, signerad. Oram..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:16
  • 6295 Blandteknik
    Bali Fristedt, Djur, Signerad -75,45x49
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:22
  • 8048 Blandteknik
    Carl Ludvig Lagerqvist, "Norrbro på 1880-talet", S..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:37
  • 7170 Blandteknik
    David Ljungdahl (1870-1940), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:06
  • 8035 Blandteknik
    Erik Lindström, Söder Mälarstrand. Signerad, dater..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:33
  • 6451 Blandteknik
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Diorama, Signerad. ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:17
  • 6450 Blandteknik
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Frukt, Signerad. Mo..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:16
  • 5505 Blandteknik
    Harry Booström (1917-1996), Sverige. Nät, 15x18
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:27
  • 7135 Blandteknik
    Japan, 35x50
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:25
  • 7033 Blandteknik
    Kajsa-Tuva Werner (f. 1973), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:44
  • 8084 Blandteknik
    Lennart Larsson. Signerad, daterad 1989, Kungsträd..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:17
  • 7138 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Komposition, signerad, duk..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:27
  • 7189 Blandteknik
    signerad. Troll, bladets mått: 13x18
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:38
  • 6442 Blandteknik
    Sven Rydén (f. 1925), Sverige. "Svart gubbe". Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:06
  • 7285 Blyerts
    Oidentifierad konstnär. Göteborgsmotiv, ”Hustak i ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:43
  • 5294 Collage/blandt..
    Carmen Paas (f. 1966), Sverige. "Ballroom dance. S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:01
  • 6206 Collage/blandt..
    Carmen Paas (f. 1966), Sverige. "Dance improvisati..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:19
  • 8069 Färgkrita
    Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Utö, signerad. 2..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:00
  • 7267 Pastell
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn på bänk, s..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:17
  • 5515 Pastell
    Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Landskap, signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:42
  • 7068 Pennteckningar
    2 st, Bert Håge, 32x24
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:14
  • 7262 Tusch
    2 st, Lindqvist, ”Budget”, 10x50 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr