bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Pelle Åberg  Anna Gardell-Ericson  Lars-Olof Gynning  Bror Hjorth  Anthonie Louis Koster  Anna Palm de Rosa  Ebbe Sadolin  Michael Shevarjov  Ellis Wallin
  • 1011 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signe..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 19:55
  • 9413 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, Alplandskap, motivet: 22x3..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 18:47
  • 9395 Akvarell
    Victor Joseph Roux Champion, Hus i landskap, motiv..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 18:18
  • 9522 Blandteknik
    2 st, Lars-Olof Gynning (1920-2003), motivet: 19x2..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 18:36
  • 3030 Blandteknik
    Anthonie Louis Koster (1859-1937), 'Aarhus -17', m..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 19:09
  • 9375 Blandteknik
    Carl Lindqvist, 1908, fiskebåt, motivet: 58x39
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 20:22
  • 9200 Blyertsteckning
    Axel Nilsson, signerad. 1922, stadsmotiv, motivet:..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 19:49
  • 1006 Tusch
    Ebbe Sadolin (1900-1982), Kungsträdgården, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 19:49
  • Metropol Tipsar
  • 3030 Blandteknik
    Anthonie Louis Koster (1859-1937), 'Aarhus -17', m..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 19:09
  • 1011 Akvarell
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Riddarholmen, signe..//
    Utrop: 12.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 jan kl 19:55