KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Åke Wilhelm Andersson • Maria Hagelby • Elli Hemberg • Robert Högfeldt • Olof Walfrid Nilsson • Lambert Werner
8022 Akvarell
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Utrop: 600 kr
8097 Akvarell
Utrop: 800 kr
26 jan kl 19:36
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. "Polykrom komposition". Ej signerad, stämpel på baksidan "Att detta verk är utfört av Elli Hemberg (1896-1994) intygas av Konstnär Elli Hembergs Stiftelse", på kartong. Bildmått: 22x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Utrop: 4.000 kr
26 januari kl 18:30
8315 Akvarell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Utrop: 1.500 kr
26 jan kl 18:29
8070 Blandteknik
Utrop: 800 kr
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Utrop: 3.000 kr
26 jan kl 19:25
8063 Collage
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 18:30 -
8084 Gouache
Utrop: 600 kr
26 jan kl 18:04
8177 Grafiska blad
Utrop: 600 kr
26 jan kl 20:17 -
8360 Pastell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 18:11 -
8204 Pastell
Utrop: 500 kr
26 jan kl 20:18
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. "Rö No1" Blandteknik, bildmått: 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 87x120 cm
Utrop: 4.000 kr
26 januari kl 20:49
- Metropol Tipsar
1003 Blandteknik
Utrop: 3.000 kr
26 jan kl 19:25 -
1005 Blandteknik
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 20:49 -
8106 Gouache
Utrop: 4.000 kr
26 jan kl 18:30