KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Lennart Aschenbrenner  Acke Åslund  Kaj Bernstone  Gunnar Brusewitz  Robert Högfeldt  C Göran Karlsson  Carl Kylberg  Tord Leander Engström  Franco Leidi  Lage Lindell  Hilding Nyman  Thelma Aulio Paananen  Elis Ryberg  Michael Shevarjov  Nils Tirén  Harry Wichmann  John Wierth
  • 8076 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 19:35
  • 3513 Akvarell
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    25 mars kl 19:53
  • 1011 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 mars kl 18:10

    1062 Gouache

    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad 85, Komposition, 29x38

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    25 mars kl 19:19

  • 1012 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 mars kl 18:12
  • 3149 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 mars kl 18:51
  • 3301 Akvarell
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 18:01
  • 1137 Akvarell
    J Johansson, Vinterlandskap, signerad. 25x45
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 20:06
  • 3146 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 mars kl 18:46
  • 3005 Akvarell
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 20:22
  • 1003 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 mars kl 20:29
  • 1058 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    25 mars kl 18:35
  • 1321 Akvarell
    Nils Tirén (1885-1935), Sverige. Ren, signerad. 24x35
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    25 mars kl 19:54
  • 3215 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Landskap, 23x37
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 mars kl 20:22
  • 3479 Akvarell
    Persien Boksida. Motivet: 24,5x15
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 18:24
  • 3102 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 mars kl 19:31

    3513 Akvarell

    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. "Väntan", signerad. 43x34

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    25 mars kl 19:53

  • 1142 Akvareller
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 20:13
  • 3155 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    25 mars kl 18:00
  • 3299 Blandteknik
    Japan, 32x22
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 18:59
  • 3687 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 19:35
  • 3103 Blandteknik
    Utrop: 100 - 300 kr

    25 mars kl 19:33
  • 3006 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 mars kl 20:32
  • 3477 Blandteknik / ..
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 18:21
  • 3686 Collage
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Motivet: 20x29
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 mars kl 19:33
  • 1062 Gouache
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    25 mars kl 19:19
  • 3126 Gouache
    Utrop: 500 - 800 kr

    25 mars kl 18:03
  • 3182 Pastell
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 mars kl 18:06
  • 3068 Skiss
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 20:49
  • 1001 Teckning
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 mars kl 20:27
  • 3314 Tusch
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 mars kl 19:37
  • 3100 Tuschteckninar
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 mars kl 19:29
  • 1015 Tuschteckning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    25 mars kl 18:18
  • Metropol Tipsar
  • 3513 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr

    25 mars kl 19:53
  • 1062 Gouache
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    25 mars kl 19:19