bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Hans Arnold  Acke Åslund  Hans Olof Hjortsberg  Filiph Jakobsson  Joseph Kirkpatrick  Georges Laporte  Egron Lundgren  Bo E Lundquist  Aramis Ney  Elis Ryberg  Erik Oskar Stövling
  • 5004 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:40
  • 1033 Akvarell
    Hans Olof Hjortsberg (1906-1990), Sverige. "Utsikt..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:21
  • 5293 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Warsza..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:34

    5054 Blandteknik

    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 50x35cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 januari kl 18:33


  • 5292 Akvarell
    Vinterlandskap. Signerad. Akvarell, bildmått: 6x12..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5082 Akvareller
    + litografi, 3 st, Georges Laporte (1926-2000), Fr..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:06
  • 5137 Akvareller
    2 st, Joseph Kirkpatrick (1872-1936), Storbritanni..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:50
  • 5368 Blandteknik
    2 st, Fred Hessler. Signerad, blandteknik, daterad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:09
  • 5075 Blandteknik
    2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade, 1..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:48
  • 5366 Blandteknik
    Aramis Ney (f. 1943), Signerad, blandteknik, kompo..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:19
  • 5142 Blandteknik
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:48
  • 4098 Blandteknik
    Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Man, monogram..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:28
  • 4219 Blandteknik
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:05
  • 3172 Blandteknik
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Monkeyboard"..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:51
  • 5083 Blandteknik
    Georges Laporte (1926-2000), Frankrike. Signerad. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:50
  • 5054 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:33

    5075 Blandteknik

    2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade, 1930,34x23, yttermått inklusive ram: 51x40 cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 januari kl 18:48


  • 5365 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Signerad -92, Kafka, pannå..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:59
  • 4224 Blyerts
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:12
  • 5290 Boksidor
    2 st, inramade, orientaliska, yttermått inklusive ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:42
  • 5050 Pastell
    Tore Börjeson. Signerad. Bildmått: 44x57cm, ytterm..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:12
  • 3274 Teckning
    Blyerts, Sven Jonsson, Signerad. Bildmått: 15x9,5,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:09
  • 4282 Teckning
    Erik Oskar Stövling (1913-1991), Sverige. Blyerts ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:59
  • 5079 Tusch
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1945. Bildmått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:54
  • Metropol Tipsar
  • 5054 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:33




Ladda ner broschyr