KONST / Litografier

Aktuella artister: Vladimir Beck  Astri Bergman-Taube  Ola Billgren  Taimi Borg  Annette Claesson  Peter Dahl  Carl Johan De Geer  Hans Ekvall  Helena Elfgren  Anette Englund  Leopold Fare  Henri Goetz  Ulf Gripenholm  Staffan Hallström  Bert Håge Häverö  Matti Helenius  Merete Herrström  Curt Hillfon  Maria Hillfon  Karl Höglund  Mona Huss Walin  Berndt-Rune Jäverbrant  Lars Jonsson  Howard Kanowitz  Gudrun Kellerman  Ann-Marie Lamm  Marika Lang  Maria Larkman  Carl Larsson  Lotte Laserstein  Lena A Linderholm  Björn Lindroth  Bengt Lindström  Lillan Michelin  Lowell Nesbitt  Helmtrud Nyström  Anita Paulsson  Madeleine Pyk  Jan Rufelt  Astrid Setterwall-Ångström  Roland Svensson  Dorothea Tanning  Nina Thorgeirsdottir  Hans Tollsten  Nils Wedel  Ester Zetterberg
  • 1016 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:34
  • 1083 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:53
  • 1029 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:51

    7003 Färglitografi

    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 192/450, fåglar. Motivet: 40x59cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    8 juni kl 20:44

  • 7145 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    8 juni kl 18:17
  • 7049 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    8 juni kl 19:17
  • 6356 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    8 juni kl 18:44
  • 4263 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    8 juni kl 18:33
  • 7060 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 juni kl 20:25
  • 7196 Färglitografi
    Utrop: 800 - 1.000 kr

    8 juni kl 19:33
  • 7170 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr

    8 juni kl 18:05
  • 1084 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:49
  • 7064 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    8 juni kl 19:35
  • 7063 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    8 juni kl 18:21
  • 1113 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:12
  • 1098 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:40

    7100 Färglitografi

    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 967/1750. Motivet: 55x76 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    8 juni kl 18:32

  • 6082 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    8 juni kl 19:50
  • 6552 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    8 juni kl 18:42
  • 7003 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    8 juni kl 20:44
  • 7100 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    8 juni kl 18:32
  • 6063 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    8 juni kl 18:45
  • 1078 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:13
  • 1085 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:21
  • 6526 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    8 juni kl 19:47
  • 1023 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:49
  • 1082 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:06
  • 1017 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:19
  • 6055 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 juni kl 18:01

    6356 Färglitografi

    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Motivet: 37x53 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    8 juni kl 18:44

  • 7061 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    8 juni kl 18:20
  • 6057 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    8 juni kl 18:05
  • 1056 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:31
  • 1057 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:58
  • 7036 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    8 juni kl 18:38
  • 6520 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    8 juni kl 19:38
  • 7002 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    8 juni kl 18:21
  • 6025 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 juni kl 19:22
  • 1044 Färglitografier
    Utrop: 100 - 300 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:45
  • 7043 Färglitografier
    Utrop: 500 - 800 kr

    8 juni kl 20:01
  • 7008 Färglitografier
    2 st, Skeppmotiv. Ej signerad. Motivet: 21x31cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 juni kl 20:22
  • 6515 Färgserigrafi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 juni kl 19:33
  • 6513 Färgserigrafi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 juni kl 19:32
  • 1054 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:11
  • 1055 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:23
  • 1062 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:55
  • 1061 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:37
  • 1047 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:20
  • 1048 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:59
  • 1049 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:27
  • 1052 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:13
  • 1058 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:57
  • 1053 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:32
  • 1050 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:16
  • 7415 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    8 juni kl 19:31
  • 1051 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:15
  • 1046 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:18
  • 1060 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 20:41
  • 1059 Gicléetryck
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    29 juni kl 19:59
  • 7082 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 juni kl 19:20
  • 1036 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:48
  • 1030 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om en månad
    29 juni kl 18:48
  • 7023 Litografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    8 juni kl 18:52
  • Metropol Tipsar
  • 7100 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    8 juni kl 18:32
  • 7003 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    8 juni kl 20:44
  • 6356 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    8 juni kl 18:44