bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Fernandez Arman  John Christoforou  Stig Claesson Slas  James Coignard  Karin Dahlin  Catharina Edlund  Cecilia Haupt  Bert Håge Häverö  Måns Heidvall  Mona Huss Walin  Lars Jonsson  Sven Lidberg  Joan Miró  Catrine Näsmark  Suzanne Nessim  Pierre Olofsson  Karl Axel Pehrson  Richard Ryan  Ardy Strüwer
  • 5098 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. Stortorget, Motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:56
  • 2241 Färglitografi
    Anthony Harrison, "The Harbour". Signerad, daterad..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:30
  • 5086 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Playmate of the ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:49
  • 5237 Färglitografi
    Arvid Widerberg, 263/360, signerad, -78, Motivet: ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:41
  • 5462 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. 212/260, med..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:33
  • 5101 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. EA-upplaga, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:23
  • 3440 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Spelemän, 2..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:11
  • 5142 Färglitografi
    Blazius, Blåhake, bladets mått: 36x52,5,219/250
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:51
  • 5053 Färglitografi
    Carin Ax (1915-2006), Sverige. Vintermotiv, 301/36..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:40
  • 5127 Färglitografi
    Catharina Edlund (f. 1974), Sverige. 2006,35/240, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:39
  • 5114 Färglitografi
    efter Pablo Picasso, ej sign eller upplaga, 64x49
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:55
  • 5463 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. 1975,54/36..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:34
  • 5464 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. 1977,138/3..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:35
  • 5206 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:52
  • 5042 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. EA-upplaga, med d..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:55
  • 5254 Färglitografi
    Louis Bastin (1912-1979), Sverige. 31/200, Motivet..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:36
  • 5125 Färglitografi
    Måns Heidvall (f. 1951), Sverige. Bladets mått: 29..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    18 juni kl 19:38
  • 5120 Färglitografi
    Max Knutsson, 70/225, bladets mått: 46x32, Kungen
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:31
  • 3405 Färglitografi
    Stig Claeson, 86/100, Globen, Motivet: 40x54
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:22
  • 5222 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. 116/270, brudpa..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:16
  • 5234 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. 162/270, Motive..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:36
  • 5236 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. 2/250, vintermo..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:40
  • 3443 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Parismotiv, 189..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:23
  • 5135 Färglitografi
    Tove Siri Antonsson, 120/120, bladets mått: 41,5x31
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:46
  • 5288 Färglitografi
    Wahlbeck, 98/260,1991, Motivet: 50x37
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:09
  • 5113 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. 40/125, Ben, M..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:54
  • 3445 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Fruktskål, 10/..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:26
  • 5139 Grafiskt blad
    David Åberg, Pt 1/20, bladets mått: 36x29,5
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:49
  • 5136 Grafiskt blad
    erik Becker, hustak, bladets mått: 40x35,8/90
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:46
  • 5126 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. 16/75, Löst blad,..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:39
  • 5128 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Bladets mått: 36x..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:40
  • 5450 Litografi
    Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Signerad och n..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:26
  • 3413 Litografi
    John Christoforou (1921-2014), Storbritannien. Kom..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:30
  • 3013 Litografier
    2 st, 1800-tal, Handkolorerade, F. W Smith del 28,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:53
  • 5532 Litografier
    4 st, Horto van Houtteano, Hankolorerade, Flora, 1..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:16
  • 5338 Mapp
    Joan Miró (1893-1983), Spanien. Femmes, 23 grafisk..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:47
  • 5133 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. 132/350, bladets ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:44
  • 5132 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. 144/250, löst bla..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:43
  • 5131 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. 151/250, Hus, bla..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:43
  • 5134 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. Pt 1/20, bladets ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:45
  • 5123 Serigrafi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. 87/100, bladets..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:35
  • Metropol Tipsar
  • 6001 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 18:40
  • 5338 Mapp
    Joan Miró (1893-1983), Spanien. Femmes, 23 grafisk..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 19:47
  • 3374 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:20
  • 5042 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. EA-upplaga, med d..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    28 maj kl 20:55




Ladda ner broschyr