bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Édouard-Henri Avril  Vladimir Beck  Louis Berthomme Saint-André  Ola Billgren  John Christoforou  Stig Claesson Slas  Stephen Clark  Antoni Clavé  Peter Dahl  Honoré Daumier  Michel Delacroix  Jim Dine  Peder Duke  Yrjö Edelmann  Alberto Giacometti  Henri Goetz  Ulf Gripenholm  Bert Håge Häverö  Mona Huss Walin  Ulrica Hydman-Vallien  Vide Janson  Lennart Jirlow  Albert Johansson  Einar Jolin  Sven Jonson  Peder Josefsson  C Göran Karlsson  Evy Låås  Lage Lindell  Lena A Linderholm  Richard Lindner  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Gunilla Mann  Vadim Markin  Kristina Munklinde  Karl Gustaf KG Nilson  Lars Norrman  Olle Nyman  Axel Olson  Madeleine Pyk  Oscar Reutersvärd  Feodor Stepanovich Rojankovsky  Eli Silseth  Carouschka Streijffert  Roland Svensson  Esaias Thorén  Victor Vasarely  Hans Viksten  Franz von Bayros  Ulf Wahlberg  Wilhelm Wik  Sven X-et Erixson  Nisse Zetterberg  Eva Zettervall
  • 9030 Carborundumets..
    Antoni Clavé (1913-2005), komposition, signerad oc..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:53
  • 4062 Färglitografi
    20x15
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:51
  • 9033 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. EA-upplaga,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:31
  • 9010 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad oc..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:06
  • 9027 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Motivet: 70x48
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:17
  • 9025 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:14
  • 9026 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:16
  • 9021 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:55
  • 9022 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:56
  • 4216 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. 2/250, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:25
  • 4053 Färglitografi
    Folmer Berndtsen, -55,22/260, Gata, motivet: 56x50
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:32
  • 2038 Färglitografi
    Gudrun Key-Åberg (f. 1925), Sverige. Signerad och ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 19:05
  • 7564 Färglitografi
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Satelliter, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:05
  • 7321 Färglitografi
    Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. Signerad och n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:04
  • 9003 Färglitografi
    Honoré Daumier (1808-1879), Frankrike. Motivet: 26x30
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:46
  • 9037 Färglitografi
    Jim Dine (f. 1935), USA. "Tool", signerad och date..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:08
  • 9005 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Komposition, si..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:31
  • 9045 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. PT, bladets måt..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:02
  • 9004 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:58
  • 9024 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga, mot..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:12
  • 9032 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Restauranginter..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:20
  • 9008 Färglitografi
    Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Signerad oc..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:38
  • 9011 Färglitografi
    Michel Delacroix (f. 1933), Frankrike. Stadsmotiv,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:11
  • 4189 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. 1978,291/460, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:38
  • 9236 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Liggande naken ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:34
  • 9235 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Naken man, sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:32
  • 9059 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:21
  • 4065 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Sign ej numrerad, u..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:53
  • 9060 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad och numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:57
  • 4071 Färglitografi
    Sölve Furuskog, 1990, Kattunge, HC-upplaga, motive..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:50
  • 9036 Färglitografi
    Stig Claeson Slas, Stockholmsmotiv, signerad och n..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:43
  • 9018 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1976, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:31
  • 9014 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:24
  • 9015 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1979, sig..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:26
  • 9012 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1980, slu..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:18
  • 9013 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1984, sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:22
  • 9019 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. HC-upplag..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:32
  • 9020 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:34
  • 9017 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:30
  • 9016 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:29
  • 9006 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:34
  • 9034 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad o..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:57
  • 4148 Färglitografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Åskådare, 194/2..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:57
  • 2144 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Komposition, sign..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:58
  • 9023 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), signerad och numrerad..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:57
  • 9031 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:03
  • 9035 Färglitografi
    Vide Janson (1924-2007), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:58
  • 9007 Färglitografi
    Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. "Bergets tinnar"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:36
  • 9405 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:05
  • 9406 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Paket, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:07
  • 1200 Färglitografier
    i mapp, 3 st, John Christoforou (1921-2014), Storb..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:13
  • 4109 Litografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 19:47
  • 4091 Offsettryck
    Sture Johannesson, 2/100, "Vi ses igen", -84, moti..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:54
  • 2445 Silkscreen
    2 st, Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 66x42
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:32
  • Metropol Tipsar
  • 9037 Färglitografi
    Jim Dine (f. 1935), USA. "Tool", signerad och date..//
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:08
  • 9023 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), signerad och numrerad..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:57
  • 9031 Färglitografi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad och ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:03
  • 9236 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Liggande naken ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:34
  • 9004 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad och nu..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:58
  • 9032 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Restauranginter..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 20:20
  • 9022 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:56
  • 9021 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad och num..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 18:55
  • 9024 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga, mot..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    19 mars kl 19:12




Ladda ner broschyr