bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Kenneth Abrahamsson  Bertil Berg  Bengt Bolin  Lars Börjesson  Peter Dahl  Pietro Dalla Santa  Yrjö Edelmann  Anette Englund  Claes Folcker  Mikael Frygelius  Anders Hultman  Ulrica Hydman-Vallien  Emanuel Javelid  Berndt-Rune Jäverbrant  Else-Maj Johansson  Gunnar Johnsson  Einar Jolin  Ernst Josephson  Bruno Karlsson  Pacula Kazimierz  Carl Kylberg  Björn Lindroth  Håkan Lindskog  Bengt Lindström  Ron Lior  Reinhold Ljunggren  Bo E Lundquist  Joan Miró  Lowell Nesbitt  Karl Gustaf KG Nilson  Tomas Nordbäck  Sven Nordqvist  Max Papart  Anita Paulsson  Madeleine Pyk  Carl Fredrik Reuterswärd  Lennart Rodhe  Elis Ryberg  Axel Salto  Veronica Sofie  Mona Starfelt  Alyson Stoneman  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Gösta Werner
  • 9218 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:17
  • 8222 Färglitografi
    Alyson Stoneman (f. 1948), Nya Zeeland. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:59
  • 9077 Färglitografi
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:17
  • 9134 Färglitografi
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:15
  • 9337 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Söderkåkar. Sign..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:11
  • 9328 Färglitografi
    Gunnar Johnsson (1917-2007), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:32
  • 9011 Färglitografi
    Mona Starfelt (f. 1931), Sverige. Multikvinnan, da..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:57
  • 9220 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 32/100...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:42
  • 9046 Färglitografi
    Pacula Kazimierz (f. 1952), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:17
  • 8133 Färglitografi
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. "Altaret"..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:22
  • 9176 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, PT..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:31
  • 9097 Färglitografi
    Signerad, numrerad, 48/260. Färglitografi, bildmåt..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:29
  • 8145 Färglitografi
    Torbjörn Svensson. "Hasselmus". Signerad, numrerad..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:45
  • 9112 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:48
  • 8010 Gicléetryck
    Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Längtan". Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:43
  • 8004 Gicléetryck
    Emanuel Javelid (f. 1956), Sverige. "Apelsin". Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:43
  • 8014 Gicléetryck
    Håkan Lindskog (f. 1945), Sverige. "Tall". Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:43
  • 8015 Gicléetryck
    Markus Jakobsson, "New York". Signerad, numrerad 9..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:43
  • 8002 Gicléetryck
    Veronica Sofie (f. 1985), Sverige. "Siluette". Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:43
  • 8005 Gouache
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. Kvinna med vas...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 18:43
  • 9317 Grafiska blad
    2 st, ej signerade, efter Henri de Toulose-Lautrec..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:13
  • 9107 Litografi
    Ernst Josephson (1851-1906), Sverige. Tryckt signa..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 19:32
  • 5167 Litografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 november kl 20:04




Ladda ner broschyr