KONST / Litografier

Aktuella artister: Lasse Åberg  Valerio Adami  Martin Ålund  Pär Andersson  Horst Antes  Hjalmar Asp  Enrico Baj  Roland Bierge  Ola Billgren  Frank Björklund  Olle Bonniér  André Brasilier  Björn Carlén  Stephen Clark  Peter Dahl  Peder Duke  Peter Freudenthal  Robert Graham  Ulf Greder  Christine Gunnarsson-Göhlner  Olle Hamngren  Bert Håge Häverö  Curt Hillfon  Maria Hillfon  Friedensreich Hundertwasser  Ulrica Hydman-Vallien  Pierre Jacquot  Elisabeth Jansson  Berndt-Rune Jäverbrant  Lennart Jirlow  Albert Johansson  Einar Jolin  Sven Jonson  Lars Jonsson  Olle Kåks  C Göran Karlsson  Mikael Kihlman  Christina Knall  Björn Krestesen  Hoi Lebadang  Sven Lidberg  Catrina Liljegren  Harald Lindberg  Lage Lindell  Lena A Linderholm  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Johan Lundgren  Lars Melander  Lillan Michelin  Lowell Nesbitt  Suzanne Nessim  Jo Niemeyer  Lars Norrman  Jöran Nyberg  Acke Oldenburg  Pierre Olofsson  Anders Palmér  Lars Pirak  Madeleine Pyk  Oscar Reutersvärd  Ingrid Roth  Monica Sahlin  Helene Schjerfbeck  Cecilia Sikström  Jan Stenvinkel  Ardy Strüwer  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Bo Swenson  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel  Adrian van Arkel  Annika von Hausswolff  Philip von Schantz  Claude Weisbuch  Berndt Wennström  Björn Wessman  Harry Wichmann  Örjan Wikström  Margareta Wilk  Paul Wunderlich  Sven X-et Erixson  Jörgen Zetterquist
  • 9595 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 20:40
  • 9386 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:07
  • 9366 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:54

    3024 Litografi

    Helene Schjerfbeck (1862-1946), Finland. "Konvalescenten". Signerad, numrerad 52/70. Bladets mått: 47x61 cm

    Utrop: 30.000 kr
    Pris just nu 24.500 kr

    30 september kl 18:02

  • 9377 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:58
  • 9343 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:42
  • 9189 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 19:40
  • 7365 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:42
  • 9327 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:13
  • 9588 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    23 sept kl 19:41
  • 9360 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    23 sept kl 20:06
  • 9339 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9337 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    23 sept kl 20:20
  • 9233 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:33
  • 9331 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:56
  • 9153 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 20:38

    3027 Färglitografi

    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 54/125. Motivet: 48x38 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 september kl 18:51

  • 9007 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.600 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9387 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:59
  • 7080 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9350 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:45
  • 9389 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    23 sept kl 20:50
  • 9373 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:11
  • 9150 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 19:50
  • 7015 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:00
  • 9230 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:02
  • 9537 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:57
  • 9330 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:09
  • 9342 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    23 sept kl 20:14

    9614 Serigrafier

    5 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. 150-upplaga, Signerade. Motivet: 25x25 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    23 september kl 20:34

  • 9455 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    23 sept kl 20:26
  • 9341 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9338 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:33
  • 9335 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:12
  • 9384 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    23 sept kl 20:46
  • 9403 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    23 sept kl 18:23
  • 9417 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:12
  • 9351 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:20
  • 9046 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 18:02
  • 9336 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    23 sept kl 19:36
  • 9589 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:01
  • 9509 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    23 sept kl 19:37

    9615 Serigrafier

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    23 september kl 20:57

  • 7335 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    23 sept kl 19:42
  • 9453 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    23 sept kl 18:16
  • 9127 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:25
  • 9576 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 19x22cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 20:43
  • 9404 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:25
  • 9400 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:03
  • 9359 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:07
  • 9367 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:57
  • 9147 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:05
  • 9332 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 20:49
  • 9344 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:58
  • 3027 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    om 8 dagar
    30 sept kl 18:51

    9153 Färglitografi

    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Furusund. Signerad, numrerad 133/290. Motivet: 40x48cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    23 september kl 20:38

  • 9333 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9385 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 20:54
  • 9396 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    23 sept kl 18:51
  • 9369 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 20:12
  • 9375 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:41
  • 7162 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 20:59
  • 7164 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:00
  • 7125 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:37
  • 9195 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 20:25
  • 7328 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 19:19
  • 9507 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:36
  • 9020 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 20:36

    9332 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Skål & vas, numrerad 1/125. Signerad, daterad -87. Motivet: 64x49 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    23 september kl 20:49

  • 9021 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 18:24
  • 9365 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    23 sept kl 19:21
  • 9376 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 18:33
  • 9438 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 20:21
  • 9340 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    23 sept kl 18:38
  • 9552 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:04
  • 9324 Färglitografier
    Utrop: 300 - 600 kr

    23 sept kl 19:10
  • 9348 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    23 sept kl 18:22
  • 9550 Färglitografier
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    23 sept kl 18:44
  • 9439 Färglitografier
    Utrop: 300 - 800 kr

    23 sept kl 19:07
  • 9556 Färglitografier
    Utrop: 100 - 600 kr

    23 sept kl 19:26
  • 9120 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    23 sept kl 20:27

    9007 Färglitografi

    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Gröna Lund. Signerad, numrerad 344/360. Motivet: 38x44 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    23 september kl 20:34

  • 9064 Grafiska blad
    2 st, Broar, England. Motivet: 10,5x15 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    23 sept kl 20:08
  • 3024 Litografi
    Utrop: 25.000 - 30.000 kr

    om 8 dagar
    30 sept kl 18:02
  • 9130 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 18:55
  • 9191 Litografier
    3 st, Herrgårdar, 20x30 cm. Ej signerad
    Utrop: 100 - 500 kr

    23 sept kl 19:54
  • 9615 Serigrafier
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    23 sept kl 20:57
  • 9614 Serigrafier
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    23 sept kl 20:34
  • Metropol Tipsar
  • 9360 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    23 sept kl 20:06
  • 9007 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9614 Serigrafier
    Utrop: 2.600 kr

    23 sept kl 20:34
  • 9153 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 20:38
  • 9332 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    23 sept kl 20:49
  • 9615 Serigrafier
    Utrop: 2.600 kr

    23 sept kl 20:57
  • 3024 Litografi
    Utrop: 30.000 kr

    om 8 dagar
    30 sept kl 18:02
  • 3027 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr

    om 8 dagar
    30 sept kl 18:51
  • 7019 Färgserigrafi
    Utrop: 4.000 kr

    om en månad
    21 oktober kl 18:14