KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Jan Andersson  Karel Appel  Lennart Aschenbrenner  Acke Åslund  Clemens Briels  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Yrjö Edelmann  Anette Englund  Jan Ewemo  Anders Fogelin  Mikael Frygelius  Bert Håge Häverö  Lars Hellström  Auguste Herbin  Joaquin Ibanez-Arellano  Einar Jolin  Sven Jonson  Lars Jonsson  Olle Kåks  Jeanette Karsten  Jorgo Krallis  Björn Krestesen  Bengt Landin  Lage Lindell  Reinhold Ljunggren  Mia Malmlöf  Gunilla Mann  Ivar Morsing  Lowell Nesbitt  Lucien Neuquelman  Karl Gustaf KG Nilson  Axel Nilsson  Lars Norrman  Axel Olson  Olle Olsson Hagalund  Bengt Orup  Madeleine Pyk  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Ian Rusth  Cecilia Sikström  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Pär Gunnar Thelander  Geo Wide  Angelica Wiik  Ilon Wikland  Sven X-et Erixson  Stanislaw Zoladz
  • 8432 Färglitografi
    3 st, Signerad, 34x20-40x30cm. Signerad
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    26 oktober kl 20:28
  • 8304 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    26 oktober kl 20:13
  • 7151 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    26 oktober kl 20:08

    8599 Litografier

    6 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 138/300, daterad 1969. Motivet: 30x39 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    26 oktober kl 19:05

  • 6622 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    26 oktober kl 18:17
  • 8504 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    26 oktober kl 19:29
  • 8199 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    26 oktober kl 19:03
  • 6396 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    26 oktober kl 20:13
  • 7053 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    26 oktober kl 19:34
  • 7057 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    26 oktober kl 19:47
  • 7094 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    26 oktober kl 20:18
  • 7049 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    26 oktober kl 18:15
  • 7102 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    26 oktober kl 20:41
  • 7105 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    26 oktober kl 18:36
  • 8015 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    26 oktober kl 18:18
  • 7153 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    26 oktober kl 18:02

    9054 Färgserigrafi

    Auguste Herbin (1882-1960), Frankrike. "Unité", Stämpelsignerad, numrerad 10/150. Motivet: 65x50 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    26 oktober kl 20:55

  • 8082 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    26 oktober kl 18:05
  • 8270 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    26 oktober kl 19:08
  • 7116 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    26 oktober kl 20:01
  • 8281 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    26 oktober kl 18:52
  • 7128 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    26 oktober kl 18:14
  • 8196 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    26 oktober kl 18:40
  • 8269 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    26 oktober kl 20:52
  • 8268 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    26 oktober kl 19:35
  • 8272 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    26 oktober kl 18:19
  • 6004 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    26 oktober kl 18:26
  • 8307 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    26 oktober kl 19:16
  • 4311 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    26 oktober kl 18:09

    7128 Färglitografi

    Karel Appel (1921-2006), Holland. "Friends för Life". Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 50x63 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    26 oktober kl 18:14

  • 7135 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    26 oktober kl 20:40
  • 8087 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    26 oktober kl 19:44
  • 8592 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    26 oktober kl 18:57
  • 8666 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    26 oktober kl 19:34
  • 7078 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    26 oktober kl 19:02
  • 7015 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    26 oktober kl 18:01
  • 7014 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    26 oktober kl 18:00
  • 7154 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    26 oktober kl 18:11
  • 7168 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    26 oktober kl 18:56
  • 8652 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    26 oktober kl 19:23
  • 7089 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    26 oktober kl 20:50
  • 7103 Färglitografier
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    26 oktober kl 20:54

    8268 Färglitografi

    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), fåglar, 63x89cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    26 oktober kl 19:35

  • 8005 Färglitografier
    Utrop: 100 - 300 kr

    26 oktober kl 18:24
  • 8651 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    26 oktober kl 20:05
  • 7115 Färglitografier
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    26 oktober kl 19:59
  • 8653 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    26 oktober kl 20:34
  • 9054 Färgserigrafi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    26 oktober kl 20:55
  • 8476 Färgserigrafi
    Utrop: 800 - 1.200 kr

    26 oktober kl 18:09
  • 8667 Färgserigrafi
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    26 oktober kl 19:52
  • 7011 Färgserigrafi
    Utrop: 300 - 700 kr

    26 oktober kl 20:02
  • 8303 Lito-prägling
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    26 oktober kl 20:13
  • 8115 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    26 oktober kl 19:22
  • 8600 Litografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    26 oktober kl 20:39
  • 8114 Litografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    26 oktober kl 19:08

    7076 Litografi

    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Gillöga skärgård". Signerad, specialupplaga. Motivet: 34x52 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    26 oktober kl 18:12

  • 8305 Litografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    26 oktober kl 18:33
  • 7076 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    26 oktober kl 18:12
  • 8284 Litografier
    3 st, Frankrike. Ej signerad. Motivet: 22x15 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    26 oktober kl 20:22
  • 8599 Litografier
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    26 oktober kl 19:05
  • Metropol Tipsar
  • 7076 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    26 oktober kl 18:12
  • 8268 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    26 oktober kl 19:35
  • 7128 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    26 oktober kl 18:14
  • 9054 Färgserigrafi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    26 oktober kl 20:55
  • 8599 Litografier
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    26 oktober kl 19:05