KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Enrico Baj  Vladimir Beck  Kaj Bernstone  Ferdinand Boberg  Gunnar Brusewitz  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Hans Ekvall  Gunnar Erkner  Einar Forseth  Georg Galmin  Ulf Greder  Bert Håge Häverö  Karl Höglund  Mona Huss Walin  Ulrica Hydman-Vallien  Berndt-Rune Jäverbrant  Stig Jonzon  Bruno Karlsson  Maija Karma  Harald Lindberg  Lena A Linderholm  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Jan Lundquist  Gunilla Mann  Karl Mårtens  Torsten Palm  Carl-Henning Pedersen  Bengt Ribbentoft  Richard Ryan  Elis Ryberg  Anders Samuelsson  Charles Sjöholm  Roland Svensson  Jussi Taipaleenmäki  Adrian van Arkel  Jesper Waldersten  Eva Zettervall
  • 1055 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    23 jan kl 20:03
  • 7856 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    23 jan kl 18:29
  • 9281 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 700 kr

    23 jan kl 19:44
  • 9018 Färglitografi
    Anders Samuelsson (f. 1943), 148/250, 53x39
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    23 jan kl 18:17
  • 9256 Färglitografi
    Ann Louise Bäckström, 38/250, motivet: 60x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    23 jan kl 18:24
  • 9255 Färglitografi
    Ann Louise Bäckström, 54/250, motivet: 56x58
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    23 jan kl 18:23
  • 9396 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    23 jan kl 18:27
  • 8163 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 18:54
  • 9280 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    23 jan kl 19:41
  • 7566 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    23 jan kl 19:30
  • 9107 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), 55/500, motivet: 55x69
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    23 jan kl 20:16
  • 1110 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 18:04
  • 9304 Färglitografi
    ca 200 st, Nordens flora, C M Lindman, ca 1920-25
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    23 jan kl 19:01
  • 9424 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    23 jan kl 19:08
  • 1015 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 200 kr

    23 jan kl 19:14
  • 9415 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 18:58
  • 1112 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    23 jan kl 18:57
  • 1042 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 20:58
  • 1043 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 20:01
  • 7515 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 400 kr

    23 jan kl 19:13
  • 9398 Färglitografi
    Eva Zettervall (f. 1941), EA-upplaga, 32x23
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    23 jan kl 18:30
  • 1063 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    23 jan kl 19:39
  • 8136 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), 57/180, motivet: 22x19
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    23 jan kl 18:19
  • 1040 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    23 jan kl 20:07
  • 1004 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 200 kr

    23 jan kl 20:17
  • 1108 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 19:42
  • 7189 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 193/310, motivet: 19x34
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    23 jan kl 20:37
  • 1017 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    23 jan kl 19:17
  • 9019 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    23 jan kl 18:19
  • 1102 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 150 kr

    23 jan kl 19:13
  • 9013 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    23 jan kl 18:09
  • 9021 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 18:23
  • 1077 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 1.000 kr

    23 jan kl 19:06
  • 9016 Färglitografi
    Karl Inge Höglund, EA-upplaga, bladets mått: 58x86
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    23 jan kl 18:15
  • 9327 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 352/750, motivet: 44x36
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    23 jan kl 20:54
  • 9017 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), PT, bladets mått: 88x61
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    23 jan kl 18:16
  • 1024 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    23 jan kl 20:33
  • 1023 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 20:32
  • 9320 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 214/360, motivet: 23x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    23 jan kl 20:44
  • 9031 Färglitografi
    Signerad, 1979, 124/300, motivet: 57x44
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 18:33
  • 9004 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    23 jan kl 19:55
  • 1041 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    23 jan kl 20:08
  • 8214 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 150 kr

    23 jan kl 18:14
  • 9020 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    23 jan kl 18:21
  • 9038 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), 99/360, motivet: 50x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    23 jan kl 19:23
  • 9015 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 18:13
  • 8231 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 400 kr

    23 jan kl 18:50
  • 9195 Grafiskt blad
    Efter Elias Martin, motivet: 48x38
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    23 jan kl 19:48
  • 1083 Grafiskt blad
    Efter Keh Haber, Studie 55x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 18:01
  • 8332 Grafiskt blad
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 20:20
  • 1104 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    23 jan kl 18:47
  • 1101 Litografi
    Efter Billmark, Skeppsbron, 26x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 20:03
  • 1117 Litografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 18:45
  • 1105 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 19:23
  • 1009 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    23 jan kl 18:08
  • 9173 Litografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    23 jan kl 19:00
  • 9171 Litografi
    Maija Karma (1914-1999), 1/7, motivet: 26x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 350 kr

    23 jan kl 19:44
  • 1053 Litografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 400 kr

    23 jan kl 19:37
  • 1026 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 150 kr

    23 jan kl 20:38
  • 1025 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    23 jan kl 20:36
  • 9012 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 500 kr

    23 jan kl 19:53
  • 1111 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    23 jan kl 18:28
  • 1054 Litografier
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    23 jan kl 19:39
  • 8345 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), New York, bladets mått: 34x48
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    23 jan kl 20:25
  • 9565 Serigrafier
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    23 jan kl 19:30
  • Metropol Tipsar
  • 9017 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    23 jan kl 18:16
  • 9424 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    23 jan kl 19:08
  • 9565 Serigrafier
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    23 jan kl 19:30
  • 1024 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 1.700 kr

    23 jan kl 20:33
  • 9173 Litografi
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    23 jan kl 19:00