bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Carl Anton  Lennart Aschenbrenner  Reidar Aulie  Channa Bankier  Astri Bergman-Taube  Maria Boczewska  Carl Erik Bodén  Märtha Bolin-Clason  Ove Carlsson  Marc Chagall  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Karin Dahlin  Jean Dewasne  Peder Duke  Yrjö Edelmann  N Jonas Englund  Anders Fogelin  Claes Folcker  Mikael Frygelius  Marcel Genay  Herbert Gentry  Susan Gillhög  Gösta Gustavson  Cecilia Haupt  Bert Håge Häverö  Karl Höglund  Carl-Otto Hultén  Mona Huss Walin  Lennart Jirlow  Einar Jolin  Bruno Karlsson  Olle Krantz  Kristian Krokfors  Evy Låås  Bengt Landin  Marika Lang  Sven Lidberg  Björn Lindroth  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Andreas Lundberg  Johan Lundgren  Jan Lundquist  Vilhelm Lundström  Emelie Mottet  Suzanne Nessim  Bengt Nordenberg  Ingela Palmertz  Max Papart  Pablo Picasso  Oscar Reutersvärd  Carl Fredrik Reuterswärd  Richard Ryan  Elis Ryberg  Anders Samuelsson  Olga Semenova  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Håkan Thorsén  Ulf Törneman  Claude Verlinde  Klaus Voormann  Jesper Waldersten  Örjan Wikström
  • 8338 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 31x37
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:24
  • 8612 Färglitografi
    2 st, Susan Gillhög (f. 1950), Sverige. Motivet: 2..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:37
  • 8628 Färglitografi
    3 st, B R Jäverbrant stockholm, mm;33x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:02
  • 8618 Färglitografi
    3 St, Mattheus
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:49
  • 8621 Färglitografi
    4 st, Sundman, ca 56x56
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:50
  • 8719 Färglitografi
    Anders Samuelsson (f. 1943), Sverige. Kvinna, 150/..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:03
  • 8592 Färglitografi
    Andreas Lundberg (f. 1973), Sverige. -97,83/150, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:09
  • 8073 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 1120/1500, kompos..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:31
  • 8694 Färglitografi
    Barbro Lind, Oändligt ögonblick, 36/83, motivet: 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:20
  • 8607 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. 19/99, motiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:26
  • 8596 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. 74/100, moti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:14
  • 8517 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte, 24/..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:37
  • 8682 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Blidösund, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:09
  • 8196 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:42
  • 8087 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Stockholmsm..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:35
  • 8721 Färglitografi
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 112/280, Sjöf..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:14
  • 8729 Färglitografi
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. HC-upplaga, T..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:22
  • 8691 Färglitografi
    Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. -88, Söder, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:18
  • 8722 Färglitografi
    Car Erik Bodén, 25/180, kvinna, motivet: 60x40
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:15
  • 8673 Färglitografi
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Stockholm, 43/300, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:59
  • 8675 Färglitografi
    Carl Anton (f. 1933), Sverige. Stockholm, 89/300, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:01
  • 8609 Färglitografi
    Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Signerad, 1977..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:28
  • 8191 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Non..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:37
  • 6162 Färglitografi
    Claude Verlinde (f. 1927), Frankrike. 54/100, 'L o..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:10
  • 8368 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. 211/360, bladets..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:35
  • 8668 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Granförsäljning,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:54
  • 8249 Färglitografi
    Emelie Mottet (f. 1984), Sverige. 29/50, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:33
  • 8587 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), Sverige. Skärgård, 80/150, m..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:03
  • 8594 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Norr Mälarst..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:13
  • 8690 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Norrbro, 198..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:17
  • 8688 Färglitografi
    Guynnar Brusewitz, Grävling, 130/360, motivet: 27x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:15
  • 8604 Färglitografi
    Håkan Thorsén (f. 1928), 60/360, motivet: 63x48
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:23
  • 8728 Färglitografi
    Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. 110/125, blad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:21
  • 8614 Färglitografi
    Inge Knud Rasmusen, bladets mått: 57x76
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:43
  • 8615 Färglitografi
    Inge Knud Rasmusen, bladets mått: 57x76
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:45
  • 8703 Färglitografi
    Ingela Palmertz (f. 1941), Sverige. 98/130, kompos..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:35
  • 8704 Färglitografi
    Ingela Palmertz (f. 1941), Sverige. Komposition, 9..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:36
  • 8661 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsala, 73/300,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:47
  • 8617 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Gamla Stan, HC 20/35, motivet: 34x46
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:47
  • 8708 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Norr Mälarstrand, EA-upplaga, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:42
  • 8702 Färglitografi
    Jan Lundqvist, Stockholm, 264/290, motivet: 36x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:33
  • 8709 Färglitografi
    Jan Stenwinkel, 40/150, bladets mått: 56x79
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:43
  • 8630 Färglitografi
    Jäverbrant, HC 6/33, motivet: 23x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:05
  • 6194 Färglitografi
    Jesper Waldersten (f. 1969), Sverige. Figurer, 180..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:35
  • 6195 Färglitografi
    Jesper Waldersten (f. 1969), Sverige. Kvinnofigur,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:37
  • 8695 Färglitografi
    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Gård, 286/310..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:21
  • 8685 Färglitografi
    Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. 6/325, säng, mot..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:12
  • 8085 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Kvinnor med cykla..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:31
  • 8706 Färglitografi
    Kersti Rågfelt-Strandberg, Colografi, 8/50, Sjöpor..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:38
  • 8712 Färglitografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. 5/60, "Happy..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:48
  • 8696 Färglitografi
    Lars Billing, Stenar, 11/290, motivet: 42x58
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:22
  • 8017 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Friluftsmålaren..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:37
  • 8623 Färglitografi
    Marcel Genay (f. 1929), 126/250, motivet: 30x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:53
  • 8611 Färglitografi
    Marcel Genay (f. 1929), 126/250, motivet: 31x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:36
  • 8725 Färglitografi
    Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Söder mälarstran..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:18
  • 8084 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), Sverige. Skridskoåkare, 204..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:28
  • 8610 Färglitografi
    Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Sverige. 116/260,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:34
  • 8202 Färglitografi
    Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Sverige. Kungsgat..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:32
  • 8581 Färglitografi
    Max Papart (1911-1994), Frankrike. 80/100, motivet..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:57
  • 8677 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. 5/180, Stoc..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:05
  • 8686 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Stockholm, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:12
  • 8600 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. 20/35, Kamin, ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:18
  • 8606 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. 25/460, motive..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:25
  • 8658 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, 20/43..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:44
  • 8710 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, HC-up..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:45
  • 8616 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Stockholmsmoti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:46
  • 8662 Färglitografi
    Mona Huss-Walin, PT, Stockholm, motivet: 70x50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:48
  • 8664 Färglitografi
    Mona Huss-Walin, Södermotiv, PT, motivet: 70x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:49
  • 8603 Färglitografi
    N Jonas Englund (f. 1960), Sverige. 196/275, motiv..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:21
  • 8692 Färglitografi
    Nilsson & Knall, Berzeli park, 337/360, motivet: 4..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:19
  • 8689 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, brasa, 1978,133/260, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:15
  • 8687 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Colosseum, bladets mått: 4..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:13
  • 8625 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, inklädda hus, motivet: 55x75
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:57
  • 8723 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, komposition, 1980, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:16
  • 8683 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, Sign -85,4/38, "The Monk B..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:10
  • 8577 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, "Rosso di Sicili..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:53
  • 8378 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 302/320, motivet..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:46
  • 8726 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 32/250, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:19
  • 8659 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 49/125, Segelbåt..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:45
  • 8665 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Kvinna vid bord,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:51
  • 8720 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Landskap, 4/150,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:13
  • 8724 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Venedig, 154/260..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:17
  • 8717 Färglitografi
    Olga Semenova (f. 1953), Ryssland. Kvinna med hund..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:01
  • 8671 Färglitografi
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Figurer, 5/135,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:56
  • 8666 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. 135/190, o..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:51
  • 8707 Färglitografi
    p o Larsson, 1/30,1997, Torget, motivet: 38x57
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:40
  • 8605 Färglitografi
    Peder Duke (1938-2003), Sverige. 172/200, signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:24
  • 8698 Färglitografi
    Peter Borotinsky, -93, "Blåklinten", 93/250, motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:27
  • 8193 Färglitografi
    Reidar Aulie (1904-1977), Norge. Man med unghäst, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:41
  • 8333 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 2 st, Sto..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:22
  • 8086 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 32/500, skär..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:34
  • 8713 Färglitografi
    Rune Söderqvist, 15/295. 59x49
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:51
  • 8627 Färglitografi
    signerad, 2/50, bladets mått: 90x60
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:02
  • 8174 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 201/375,1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:59
  • 8018 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Djur, 58/295, m..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:40
  • 8626 Färglitografi
    Sven Jonsson, 278/350, motivet: 80x66
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:58
  • 8651 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. 177/280, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:34
  • 8715 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. PT, Bryggfest, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:58
  • 8602 Färglitografi
    Tommy Östman, arbetare, 32/60 mm: 50x64
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:20
  • 8727 Färglitografi
    Ulf Törneman (1932-2002), Sverige. Cykel, 29/200, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:21
  • 8176 Färglitografi
    Vilhelm Lundström (1893-1950), Danmark. 'Still lif..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:03
  • 8624 Färglitografi
    Wieser, bladets mått: 42x57
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:55
  • 8175 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. "Deloitte", 58..//
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:01
  • 8514 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga, mo..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:36
  • 8730 Färglitografier
    2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Hamnar,..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:23
  • 8653 Färglitografier
    2 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Kust, m..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:35
  • 8672 Färglitografier
    2 st, Håkan Thorsén (f. 1928), 260 & 290 upplaga, ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:58
  • 8680 Färglitografier
    2 st, Jan Lundqvist, 290 & 350 upplaga, Stockholmm..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:07
  • 8679 Färglitografier
    2 st, Jan Lundqvist, Stockholm, 290-upplaga, motiv..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:06
  • 8701 Färglitografier
    2 st, Jan Lundqvist, Stockholm, HC-upplaga, motive..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:32
  • 8669 Färglitografier
    2 st, Oidentifierad konstnär, signerad, Kafferep, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:54
  • 4168 Färglitografier
    4 st, Peter Dahl (f. 1934), Fredmans epistlar, mot..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:37
  • 8598 Färglitografier
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. 200 & 260 upp..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:15
  • 6211 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. EA-upplaga,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:47
  • 6215 Grafiska blad
    2 st, Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. Upplaga om ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:51
  • 6221 Grafiskt blad
    Cecilia Haupt (f. 1972), Sverige. Ur längtans land..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:55
  • 8307 Grafiskt blad
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Osignerad, mot..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:52
  • 8129 Litografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Leda och svanen, ..//
    Utrop: 1.600 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:49
  • 8599 Litografi
    Carl-Otto Hultén (1916-2015), Sverige. Signerad CO..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:17
  • 8654 Litografi
    Claude Weisbusch, konstnär, 196/250, bladets mått:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:37
  • 8125 Litografi
    efter Foto, JH Strömer efter fotograf G Joop, moti..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:43
  • 8332 Litografi
    Monogramsignerad, MCE, 1961, Arkitektur, motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:19
  • 8601 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 58/100, Kvinna, ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:19
  • 8655 Litografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, Man på gård, 127..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:39
  • 8102 Litografi
    Olle Krantz (1906-1999), Sverige. 84/400, seglare,..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:16
  • 8103 Litografi
    Olle Krantz (1906-1999), Sverige. Spelman, 66x48
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:21
  • 8107 Litografi
    Olle Krantz (1906-1999), Sverige. Spelman, motivet..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:29
  • 8183 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), efter. 'Maternité', mot..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:21
  • 8367 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 212/250, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:34
  • 8676 Litografi
    Sapphos Döttrar, Hus, 13/67, SKB nonstop, motivet:..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:01
  • 8711 Litografier
    2 st, Oidentifierad konstnär, Måsar, motivet: 45x38
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:47
  • 8182 Offsettryck
    Klaus Voormann (f. 1938), Tyskland. 'An evening wi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:16
  • 6187 Pigment ink pr..
    Ove Carlsson (f. 1950), Sverige. Sign OCA, 1/19,10..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:05
  • 6216 Serigrafi
    Richard Ryan (f. 1974), Sverige. 125/250, bladets ..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:51
  • Metropol Tipsar
  • 8182 Offsettryck
    Klaus Voormann (f. 1938), Tyskland. 'An evening wi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 20:16
  • 8017 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Friluftsmålaren..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 19:37
  • 8196 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    27 november kl 18:42