KONST / Litografier

Aktuella artister: Bengt Åberg  Lasse Åberg  Gösta Adrian-Nilsson (GAN)  Sten Ahlberg  Leif Ahnlund  Karel Appel  Miguel Angel Argüello  Oskar Bergman  Ernst Billgren  Ola Billgren   Corneille  Erland Cullberg  Peter Dahl  Raoul Dufy  Yrjö Edelmann  Maya Eizin Öijer  Marie-Louise Ekman  Pierre Fix-Masseau  Anders Fogelin  Gösta Fougstedt  John-Erik Franzén  Mikael Frygelius  André Hambourg  Bert Håge Häverö  Maria Hillfon  Erik Höglund  Karl Höglund  Kraesten Iversen  Einar Jolin  Lars Jonsson  Björn Krestesen  Bengt Landin  Marika Lang  Maria Larkman  Bengt Lindström  Ulf Lundell  Mats Norryd  Pierre Olofsson  Oscar Reutersvärd  Reiner Schwarz  Roland Svensson  Petter Thoen  Adrian van Arkel  Philip von Schantz  Josefina Wendel Carlsson  Berndt Wennström  Gusten Widerbäck  Sven X-et Erixson
  • 7097 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 19:14
  • 7109 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:48
  • 2001 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:09

    2051 Färglitografier

    5 st, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Pop-gala". Signerad, numrerad 64/100, bladets mått: 30x21 cm, ett blad är oramat

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    23 mars kl 18:11

  • 2010 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:31
  • 2047 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 7117 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 18:30
  • 7118 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:51
  • 7073 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:01
  • 2007 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:16
  • 7009 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:32
  • 7287 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 19:48
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:42
  • 2011 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:57
  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:57
  • 1267 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:14

    2020 Konstmapp

    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. 10 st Färglitografier. Signerade, 2 st stämpelsignerade, 36/360. Bladets mått: 75x53

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    23 mars kl 20:43

  • 1266 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:35
  • 1263 Färglitografi
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:32
  • 7105 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:19
  • 7077 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 mars kl 20:52
  • 7226 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:58
  • 7207 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    2 mars kl 20:43
  • 2014 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:43
  • 2057 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:31
  • 7010 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 mars kl 19:56
  • 5108 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 mars kl 18:16
  • 2060 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:05
  • 2041 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:18

    5719 Färglitografi

    Maya Eizin Öijer (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 33/80, ca 101x70cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    23 mars kl 18:40

  • 2151 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:36
  • 2061 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:26
  • 5719 Färglitografi
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:40
  • 7072 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 mars kl 18:16
  • 7108 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:20
  • 2008 Färglitografi
    Utrop: 1.200 - 1.800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:43
  • 7106 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 18:51
  • 2005 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:24
  • 2015 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:07
  • 7096 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:02
  • 2040 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:54
  • 5138 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 20:40

    2151 Färglitografi

    Marie-Louise Ekman (f. 1944), Sverige. Signerad och numrerad 47/245. Signerad Marie Louise De Geer Bergenstråhle 1976. Motivet: 58x84cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    23 mars kl 18:36

  • 2048 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:55
  • 7209 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 mars kl 20:46
  • 2045 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:21
  • 2044 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.900 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:32
  • 3267 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:24
  • 3270 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:39
  • 2050 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:06
  • 2049 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:46
  • 2042 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:17
  • 2043 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:21
  • 7222 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 18:47
  • 7286 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:02

    2013 Mapp

    Picasso, "25 Anniversaire du mouvement de la paix", 7 blad, 44x1000, bladets mått: 28x38 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    23 mars kl 20:53

  • 2003 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:50
  • 2052 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:34
  • 8308 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 20:26
  • 5502 Färglitografier
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 18:06
  • 7040 Färglitografier
    Utrop: 300 - 500 kr

    2 mars kl 20:42
  • 2051 Färglitografier
    Utrop: 5.000 - 7.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:11
  • 8309 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:29
  • 5403 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 mars kl 20:18
  • 5401 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 20:16
  • 2020 Konstmapp
    Utrop: 4.600 - 5.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:43
  • 2053 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:19
  • 2055 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:50

    1263 Färglitografi

    Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sverige. Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 89/475. Motivet: 50x70cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    23 mars kl 18:32

  • 2054 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:53
  • 7289 Litografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 mars kl 18:57
  • 2056 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:55
  • 2004 Litografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:32
  • 3262 Litografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:19
  • 2024 Litografis aff..
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:40
  • 2025 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:10
  • 2019 Litografisk af..
    Utrop: 500 - 800 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:25
  • 2021 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:31
  • 2022 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:53
  • 2023 Litografisk af..
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:51
  • 2018 Litografisk af..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:52

    1266 Färglitografi

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    23 mars kl 18:35

  • 2013 Mapp
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:53
  • 7173 Serigrafier
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 mars kl 18:42
  • Metropol Tipsar
  • 2051 Färglitografier
    Utrop: 7.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:11
  • 2020 Konstmapp
    Utrop: 5.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:43
  • 5719 Färglitografi
    Utrop: 6.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:40
  • 2151 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:36
  • 2013 Mapp
    Utrop: 4.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:53
  • 1266 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:35
  • 1263 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:32
  • 1267 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:14
  • 2045 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:21