KONST / Litografier

Aktuella artister: Lasse Åberg  Astri Bergman-Taube  Sigvard Bernadotte  Maria Boczewska  Attie Brahme  Rafael Canogar  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Raoul Dufy  Mikael Frygelius  Camilla Fuchs  Ulf Greder  Igge Karlsson  Staffan Kronberg  Reinhold Ljunggren  Sture Nilsson  Axel Olson  Madeleine Pyk  Torsten Schonberg  Ardy Strüwer  Théo Tobiasse  Claude Weisbuch  Åke Westin  Hugo Zuhr
  • 7240 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    10 augusti kl 20:17
  • 6512 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    10 augusti kl 19:20
  • 4410 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    24 augusti kl 20:55

    7187 Färglitografi

    Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Signerad, numrerad 2/200. Motivet: 23x28cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    10 augusti kl 20:23

  • 7195 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    10 augusti kl 20:08
  • 1020 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    24 augusti kl 19:20
  • 6132 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    10 augusti kl 18:37
  • 6134 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    10 augusti kl 18:39
  • 7198 Färglitografi
    Axel Olsson. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 28x53cm
    Utrop: 300 - 1.000 kr

    10 augusti kl 18:57
  • 7121 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    10 augusti kl 18:16
  • 6135 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    10 augusti kl 18:40
  • 1054 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    24 augusti kl 19:35
  • 1016 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    24 augusti kl 20:27
  • 1046 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:07
  • 1047 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:19
  • 1052 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:47

    1022 Färglitografi

    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 155/250, Slussen. Motivet: 48x56cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    24 augusti kl 20:07

  • 1045 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:29
  • 1041 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 20:07
  • 1064 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:49
  • 1060 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 20:59
  • 1066 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:28
  • 1062 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 18:58
  • 1044 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 18:44
  • 1063 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 20:08
  • 1042 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    24 augusti kl 19:55
  • 1050 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 18:03
  • 1065 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 18:16
  • 1059 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 20:40
  • 1061 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 19:28
  • 1048 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    24 augusti kl 19:48
  • 7309 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 20:21
  • 1049 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 18:16
  • 7065 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    10 augusti kl 19:07
  • 1022 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    24 augusti kl 20:07
  • 1036 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    24 augusti kl 20:20
  • 1038 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    24 augusti kl 18:05
  • 1014 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    24 augusti kl 18:12
  • 1053 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    24 augusti kl 19:55
  • 1021 Färglitografi
    Utrop: 400 - 600 kr

    24 augusti kl 19:10
  • 7343 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    10 augusti kl 20:58
  • 7216 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    10 augusti kl 18:25
  • 7221 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    10 augusti kl 18:48
  • 7345 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 57x76cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    10 augusti kl 20:14
  • 7187 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    10 augusti kl 20:23
  • 1039 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    24 augusti kl 19:06
  • 1025 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    24 augusti kl 18:52
  • 6214 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    24 augusti kl 18:45
  • 7019 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    10 augusti kl 18:34
  • 7323 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    10 augusti kl 18:08
  • 1056 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    10 augusti kl 18:32
  • 1002 Färglitografier
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    24 augusti kl 18:16
  • 7025 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    10 augusti kl 20:03
  • 7125 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    10 augusti kl 19:13
  • 1040 Färglitografier
    Utrop: 500 - 800 kr

    24 augusti kl 20:47
  • 5104 Färgserigrafi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    10 augusti kl 19:12
  • 7390 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    10 augusti kl 19:23
  • 6361 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    10 augusti kl 19:37
  • Metropol Tipsar
  • 1022 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    24 augusti kl 20:07
  • 7187 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    10 augusti kl 20:23