KONST / Litografier
Aktuella artister: Bengt Böckman • Olle Bonniér • Svenolov Ehrén • Lennart Gram • Albert Johansson • Bengt Landin • Roy Lichtenstein • Leif Liljeblad • Lena A Linderholm • Roy Lindqvist • Hilding Linnqvist • Reinhold Ljunggren • Suzanne Nessim • Karl Gustaf KG Nilson • Lennart Nyström • Camilla Pyk • Roland Svensson • Hans Viksten • Andy Warhol • Sven X-et Erixson
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9131 Färglitografier
12 st, Billmark, Gripsholms Slott, mapp medföljer (hel serie). Färglitografi, bildmått: 25x36 ca. Yttermått inklusive ram: 45x51 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
2 febuari kl 18:17
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
-
9033 Färglitografi
Giacomo De Pass. Signerad, numrerad 114/285. Färgl..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
9314 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. ”Fågeln”. Signe..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:42 -
9316 Färglitografi
Henri Laurens, ej signerad, Dialogues. . Färglitog..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:12
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9332 Färglitografi
Ingrid Rosell. Signerad, numrerad 8/100, daterad 1..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:59 -
9344 Färglitografi
Johan Pettersson. Signerad, numrerad 4/295, datera..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:09
-
9177 Färglitografi
Josip Lizatovic. Signerad, numrerad 15/180, kompos..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:37 -
9092 Färglitografi
Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:09 -
9360 Färglitografi
Leif Liljeblad (f. 1950), Sverige. Fågel. Signerad..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:25
-
8183 Färglitografi
Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, nu..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:30 -
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:34 -
9431 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9065 Färglitografi
Peter Häger. Signerad, numrerad 21/100. Färglitogr..//
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:32 -
9032 Färglitografi
Roy Lindqvist (1930-1987), Sverige. EA-upplaga, "F..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:47 -
9060 Färglitografi
Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:59
-
9078 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:41 -
9343 Färglitografi
Waldemar Lorentzon son Hc. Färglitografi, bildmått..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:53 -
9021 Färglitografi
Wong Kaoo Chen. Signerad, numrerad EA. Färglitogra..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:28
-
9131 Färglitografier
12 st, Billmark, Gripsholms Slott, mapp medföljer ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:17 -
9063 Färglitografier
2 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24 -
9010 Färglitografier
2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgå..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9349 Färglitografier
4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:09 -
9404 Granolitografi
Andy Warhol (1928-1987), USA. "Clockwork Panda Dru..//
Utrop: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:46 -
9403 Granolitografi
Andy Warhol (1928-1987), USA. Mercedes Benz W 125,..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:29
-
9308 Litografi
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:08 -
9411 Offsetlitografi
Andy Warhol (1928-1987), USA. Ingrid Bergman, uppl..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14 -
9412 Offsetlitografi
Andy Warhol (1928-1987), USA. Ingrid Bergman, uppl..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18
-
9410 Offsetlitografi
Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Hopeless, 1963,..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:59
- Metropol Tipsar
-
9131 Färglitografier
12 st, Billmark, Gripsholms Slott, mapp medföljer ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:17

