KONST / Litografier

Aktuella artister: Gustav Alexandersson  Mårten Andersson  Ola Billgren  Attie Brahme  John Christoforou  Stig Claesson Slas  Lena Cronqvist  Peter Dahl  Yrjö Edelmann  Albert Engström  Herbert Gentry  René Guilleminot  Bert Håge Häverö  Mona Huss Walin  Ulrica Hydman-Vallien  Berndt-Rune Jäverbrant  Lennart Jirlow  Mikael Kihlman  Nils Kölare  Félix Labisse  Rolf Lidberg  Sven Lidberg  Reinhold Ljunggren  Jan Lundquist  Gunilla Mann  Henri Matisse  Thage Nordholm  Erik H Olson  Anders Palmér  Karl Axel Pehrson  Dénes Perger  Laila Prytz  Madeleine Pyk  Richard Ryan  Ardy Strüwer  Marcel Strüwer-van Zuylen  Roland Svensson  Petter Thoen  Théo Tobiasse  Lambert Werner  Sven X-et Erixson
  • 5007 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 19:17
  • 7169 Färglitografi
    Alain Bonnefoit, 86/135, Modell, diameter: 50
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    3 april kl 20:45
  • 7052 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:11
  • 7340 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 19:08
  • 7009 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 700 kr

    3 april kl 18:06
  • 7571 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 18:50
  • 7270 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:46
  • 7007 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 193/290, motivet: 38x45
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    3 april kl 18:53
  • 5080 Färglitografi
    Utrop: 2.400 kr
    Just nu: 900 kr

    3 april kl 20:13
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    om en månad
    24 april kl 20:28
  • 4272 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:58
  • 7061 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:14
  • 5015 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 19:22
  • 5022 Färglitografi
    Eva Langaas, 14/90, Vår II, motivet: 62x33
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 20:27
  • 7165 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 20:38
  • 7168 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 20:44
  • 7177 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 20:04
  • 7183 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 18:20
  • 7498 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    3 april kl 19:17
  • 7123 Färglitografi
    Herbert Gentry (1919-2003), 2/125, motivet: 70x50
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 18:51
  • 7055 Färglitografi
    Hultman, blommor i vas, 72/250, bladets mått: 70x52
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 18:30
  • 7071 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 19:57
  • 7050 Färglitografi
    Jöran Nyberg, 175/320, signerad, motivet: 17x23
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 20:06
  • 7568 Färglitografi
    Laila Prytz (f. 1907), 1968, motivet: 55x44
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:48
  • 7086 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 18:25
  • 5027 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.000 kr

    3 april kl 19:14
  • 4147 Färglitografi
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 900 kr

    3 april kl 19:54
  • 5485 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    3 april kl 19:45
  • 7613 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 150 kr

    3 april kl 20:26
  • 5302 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 200 kr

    3 april kl 18:12
  • 7115 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 19:14
  • 7051 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 18:09
  • 7099 Färglitografi
    May K Leon, badliv, 255/290, signerad, motivet: 21x28
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 20:27
  • 4185 Färglitografi
    Michel Dumontet, 117/150, motivet: 35x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    3 april kl 20:41
  • 2400 Färglitografi
    Michel Dumontet, EA 9/20, motivet: 35x47
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 200 kr

    3 april kl 20:40
  • 7558 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), 232/260, -70, 45x60
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 18:38
  • 7098 Färglitografi
    monogramsignerad, i i, 24/190, bladets mått: 27x37
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:25
  • 7266 Färglitografi
    Nils Kölare (1930-2007), 149/150, motivet: 33x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 20:40
  • 7172 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:51
  • 4049 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 20:14
  • 4150 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 19:57
  • 7173 Färglitografi
    Oscar Bergman, motivet: 39x52, 215/260, fäbodar
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 20:55
  • 5466 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 19:25
  • 5219 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:51
  • 7208 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 18:55
  • 7170 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 20:47
  • 7584 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 18:00
  • 4003 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 19:55
  • 4279 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 19:30
  • 7048 Färglitografi
    Rolf Güntert, 14/60, signerad, motivet. 30x45
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:02
  • 7176 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:03
  • 7060 Färglitografi
    signerad, 45/360, motivet: 55x40
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:13
  • 7069 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 19:39
  • 7049 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    3 april kl 20:04
  • 7221 Färglitografi
    Sven X-et Erixson (1899-1970), 78/260, motivet: 38x47
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 19:31
  • 7062 Färglitografi
    Thage Nordholm (1927-1990), 217/320, motivet: 42x47
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:18
  • 7112 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 800 kr

    3 april kl 18:45
  • 7008 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 18:54
  • 7475 Färglitografier
    13 st, Fåglar, lösa blad, bladets mått: 26x17
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:07
  • 4177 Färglitografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:45
  • 7351 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 20:23
  • 4048 Färglitografier
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 20:12
  • 2222 Färglitografier
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.000 kr

    3 april kl 20:56
  • 5256 Gicléetryck
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 18:36
  • 5009 Grafiska blad
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:18
  • 5549 Grafiska blad
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 600 kr

    3 april kl 19:23
  • 7059 Grafiskt blad
    Efter Emile Bernard, 315/360, bladets mått: 50x41
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    3 april kl 18:06
  • 5551 Grafiskt blad
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 900 kr

    3 april kl 19:29
  • 7559 Litografi
    Karta Stockholm, 58x74
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:41
  • 7478 Litografi
    Lambert Werner (1900-1983), motivet: 55x75
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:14
  • 5026 Litografi
    Utrop: 1.200 kr
    Just nu: 300 kr

    3 april kl 19:12
  • 4158 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:07
  • 4159 Litografi
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    3 april kl 20:08
  • 7265 Litografi
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 20:38
  • 4275 Litografier
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:23
  • 7447 Mapp med färgl..
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    3 april kl 18:16
  • 4278 Serigrafi
    Sign -75, motivet: 55x77 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:25
  • 5005 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), 18, 5x26, 5
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 19:15
  • 7087 Serigrafier
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    3 april kl 18:27
  • Metropol Tipsar
  • 5485 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 1.900 kr

    3 april kl 19:45
  • 7447 Mapp med färgl..
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 3.000 kr

    3 april kl 18:16
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 6.000 kr
    Just nu: 3.800 kr

    om en månad
    24 april kl 20:28