bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Lasse Åberg  Josep Baqués  Enrico Benaglia  Robert Benson  Oskar Bergman  Georges Braque  Göran Brunius  Gunnar Brusewitz  Stig Claesson Slas  Franco Costa  Lena Cronqvist  Peter Dahl  Anders Gabrielsson  Karl Höglund  Lars Huck Hultgren  Berndt-Rune Jäverbrant  Einar Jolin  Mikael Kihlman  Bengt Landin  Stellan Mörner  Suzanne Nessim  Pierre Olofsson  Axel Olson  Pablo Picasso  Norbert Robles  Lennart Rodhe  Konrad Srzednicki  Gunnar Stålbrand  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Nunne von Unge  Örjan Wikström  Leif Zetterling
  • 1002 Anders Gabriel..
    Anders Gabrielsson (f. 1948), Sverige. (f. 1948). ..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:07
  • 6199 Färglitografi
    2 st, Axel Olson (1899-1986). Signerad, numrerad 7..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:18
  • 4061 Färglitografi
    2 st, Josep Baqués (f. 1931), Spanien. Motivet: 53..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:02
  • 3198 Färglitografi
    3 st, Saintgenie, 45x33 - 71x50 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:38
  • 6175 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Flygel. Signerad,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:51
  • 6160 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:32
  • 6159 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:30
  • 6103 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. 56x47, figurer
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:54
  • 6509 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockho..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:15
  • 4066 Färglitografi
    Bo Claesson, 1982. Signerad, numrerad 38/140. Moti..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:39
  • 6339 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Konstnärens prov..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:59
  • 6434 Färglitografi
    Franco Costa (f. 1934), Italien. "From Gamla Stan"..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:40
  • 6501 Färglitografi
    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:07
  • 6508 Färglitografi
    Girow. Signerad, daterad 1968, numrerad 19/30. Mot..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:14
  • 6497 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Harar. Sign..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:03
  • 6504 Färglitografi
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Sverige. Kyrk..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:10
  • 6336 Färglitografi
    Irene Borg, Flickor. Signerad, numrerad 88/275. Mo..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:33
  • 3061 Färglitografi
    Konrad Srzednicki (1894-1993), Polen. Romantica. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:52
  • 3062 Färglitografi
    Konrad Srzednicki (1894-1993), Polen. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:54
  • 3063 Färglitografi
    Konrad Srzednicki (1894-1993), Polen. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:55
  • 6523 Färglitografi
    Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:27
  • 6625 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:10
  • 6626 Färglitografi
    Norbert Robles (f. 1953), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:11
  • 6493 Färglitografi
    Nunne von Unge (1923-2007), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:58
  • 6158 Färglitografi
    Peter Paul, New York. Signerad, daterad 1976, numr..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:29
  • 6249 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "högsommarna..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:12
  • 6665 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Diptyk, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:52
  • 4568 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:49
  • 6664 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Sydatlanten,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:51
  • 4627 Färglitografi
    Stig Claeson. Signerad, daterad 1980, numrerad 54/..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:53
  • 6479 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:35
  • 4333 Färglitografier
    2 st. Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:43
  • 6207 Grafiska blad
    2 st, efter Henri de Toulouse-Lautrec, lösa blad, ..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:19
  • 2674 Kassetter
    6 st. Dalí, Dante, Joseph Foret. Vardera kassetten..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:07
  • 1021 Lasse Åberg
    Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "To Arcimboldo", 2..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:22
  • 1022 Leif Zetterling
    Leif Zetterling (f. 1940), Sverige. "Zetterling Co..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:26
  • 6082 Litografi
    + bemålat tryck, 2 st, Robert Benson (f. 1939), St..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:19
  • 6166 Litografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Strange birds at..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:50
  • 6499 Litografi
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad. Fåge..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:06
  • 6502 Litografi
    Nils Möller (1917-2004), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:08
  • 6332 Litografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 31/200,..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:11
  • 6379 Litografi
    Österlind, musicerande damer, signerad. Motivet: 4..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:18
  • 4629 Litografier
    12 st, Billmark, Skokloster. Motivet: 25x38
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 19:47
  • 3081 Litografier
    2 st. Stig-Åke Hedlund, Stockholmsmotiv, bland ann..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:23
  • 6357 Litografier
    3 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "ur..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 20:43
  • 6208 Litografiska b..
    2 st, Evert & Astri Bergman Taube, lösa blad, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:23
  • Metropol Tipsar
  • 3081 Litografier
    2 st. Stig-Åke Hedlund, Stockholmsmotiv, bland ann..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 sept kl 18:23
  • 3010 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Ur "August Stri..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:17
  • 3014 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:20
  • 3002 Litografi
    Georges Braque (1882-1963), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 18:41
  • 3005 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. 44x32 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 oktober kl 19:50




Ladda ner broschyr