GLAS OCH KERAMIK / Glas

Aktuella artister: Lasse Åberg  Wilke Adolfsson  Monica Bratt  Anne Nilsson
  • 7273 Champagneglas
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    8 juni kl 18:13
  • 7239 Coupeglas
    6 st, glas. Diameter: 10, höjd: 7 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    8 juni kl 19:37
  • 6112 Flaskor
    diverse, 18 st. Höjd: 8-22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 juni kl 19:20

    7273 Champagneglas

    5 st, Orrefors, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 27 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    8 juni kl 18:13

  • 7111 Glas
    12 + 12 st, Smålandshuttan. Höjd: 7-9,5
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 juni kl 20:51
  • 7072 Glasservis
    35 del ca, 30-tal. Höjd: 8-13 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    8 juni kl 18:41
  • 7053 Karaff
    Utrop: 300 - 600 kr

    8 juni kl 19:29
  • 7267 Karaffer
    2 st, glas. Höjd: 24-26 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    8 juni kl 18:21
  • 7269 Pokalglas
    Wilke Adolfsson (f. 1940), Sverige. Höjd: 27 cm
    Utrop: 500 - 800 kr

    8 juni kl 19:05
  • 7220 Skål
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    8 juni kl 18:47
  • 6026 Vas
    glas. Etsad dekor. Signerad. Höjd: 21 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    8 juni kl 19:23
  • 7305 Vaser
    Utrop: 500 - 800 kr

    8 juni kl 20:14
  • 7231 Vitvinsglas
    11 st. Höjd: 20 cm
    Utrop: 500 - 800 kr

    8 juni kl 20:19