bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Arthur Enok Andersson  Hans Bellmer  Graham Clarke  Leonardo Cremonini  Svenolov Ehrén  Axel Fridell  Johnny Friedlaender  Cecilia Frisendahl  Ruth Goldmann-Grosin  Berta Hansson  Rune Jansson  Emil Johanson-Thor  Jorgo Krallis  Thormod Larsen  Birgitta Liljebladh  Hasse Lindroth  Roberto Matta  Bert-Johnny Nilsson  Karin Persson  Colin Self  Lasse Söderberg  Nils G Stenqvist  Antoni Tàpies  Pär Gunnar Thelander  Gérard Titus-Carmel  Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)  Jukka Vänttinen
  • 9326 Etsning
    Akvarellerad, Nils G Stenkvist, "Kvällsstrand". Si..//
    Utrop: 400 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:02
  • 9434 Etsning
    Arthur Enok Andersson (1888-1980), Sverige. "Torge..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:32
  • 9142 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Stämpel sign. F..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:17

    3023 Grafiskt blad

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numrerad 60/75. Motivet: 43x62 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:26


  • 7574 Etsning
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), Sverige. "Roslagsban..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:59
  • 9309 Etsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Medborgarplatse..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:46
  • 9405 Etsning
    Rune Jansson (1918-2014), Sverige. Signerad, HC-up..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:40
  • 9398 Etsningar
    2 st, Mikael Wahlberg, numrerad 1/315. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:14
  • 9143 Färgetsning
    Johnny Friedlaender (1912-1992), Signerad, numrera..//
    Utrop: 700 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:03
  • 9329 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), "Trip-Trap". Signerad, da..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:13
  • 9314 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 83/125..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:42
  • 9141 Färgetsning
    Jukka Vänttinen (f. 1954), Signerad, daterad 2001,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:51
  • 9418 Färgetsning
    Krzysztof Bloch. Signerad, daterad -91, EA-upplaga..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:45
  • 9323 Färgetsning
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Lysved". S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:41
  • 9419 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär. "Clown - Doris". Signerad,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:15
  • 9391 Färgetsningar
    2 st, Alexandra Kern. Signerad, numrerad 1/200. Mo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:49

    3030 Träsnitt

    Utagawa Toyokuni (Toyokuni I) (1769-1825), Japan. Diptyk. Motivet: 36x50 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 september kl 19:36


  • 9397 Färgetsningar
    3 st, Alexandra Kern, numrerad 1/200. Signerad. M..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:17
  • 3023 Grafiskt blad
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numr..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 19:26
  • 7410 Gravyr
    Handkolorerad, Basil Besler - Celeberrimi Eystette..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:39
  • 9174 Gravyr, buckliga
    Butlers tray. Längd: 108 cm. Djup: 76 cm. Höjd: 50 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:05
  • 9500 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 50x45 ca
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:52
  • 7413 Träsnitt
    5 st, Japan. Motivet: 37x25 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:41
  • 9372 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 19:38
  • 3030 Träsnitt
    Utagawa Toyokuni (Toyokuni I) (1769-1825), Japan. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 19:36
  • Metropol Tipsar
  • 3023 Grafiskt blad
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numr..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 19:26
  • 3030 Träsnitt
    Utagawa Toyokuni (Toyokuni I) (1769-1825), Japan. ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 19:36
  • 7031 Färgetsningar
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Mapp med ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 oktober kl 18:39
  • 7021 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Haskel 10..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 oktober kl 18:43
  • 7012 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Kompositi..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 oktober kl 19:09
  • 7008 Färgetsning
    Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, nu..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 oktober kl 20:28
  • 7017 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Kompositi..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 oktober kl 20:35




Ladda ner broschyr