bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Richard Årlin  Stig Borglind  Svenolov Ehrén  Bruno Ekström  Ernst Küsel  Franco Leidi  Sofia Linde  Hasse Lindroth  Erik Olsson Sanda  Åke Pettersson (NÅW)  Ursula Schütz  Pia Schutzmann  Stig Sellén  Pär Gunnar Thelander  Reinhold von Rosen
  • 2034 Akvatintetsning
    Arvid Luik, "Höstsvampar". Signerad, numrerad 16/5..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:30
  • 3654 Etsning
    Åke Pettersson (NÅW) (f. 1925), Sverige. 94/350, K..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14
  • 3363 Etsning
    Bruno Ekström (1941-1990), Sverige. "Piano", 26/50..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:43
  • 3232 Etsning
    Erik Olsson Sanda (1919-2006), Båtar. Signerad, da..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:40
  • 3459 Etsning
    Karta, Gallia vulgo la France. Motivet: 47x58
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:42
  • 3460 Etsning
    Karta, Indonesien, 1700-tal. Motivet: 54x62
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:44
  • 3689 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, "Ur olik..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:37
  • 2148 Etsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Fisk. Sig..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:12
  • 3366 Etsning
    Per Svensson, 3/30. Signerad, daterad 2004. Motive..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 3362 Etsning
    Pia Schutzmann (f. 1940), Italien. Blomkruka. Sign..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:41
  • 3364 Etsning
    Richard Årlin (f. 1945), Sverige. "Arkiv", Signera..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:45
  • 2141 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Heidelberg, si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:57
  • 3104 Etsningar
    2 st, Ernst Küsel (1873-1942), Sverige. Getter & s..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:35
  • 3367 Etsningar
    2 st, Reinhold von Rosen (1894-1961), Sverige. Ven..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:48
  • 2150 Färgetsning
    Franco Leidi (f. 1933), "Daphne". Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:18
  • 2145 Färgetsning
    Ursula Schütz (f. 1935), Sverige. Raukar, signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:05
  • 3365 Grafiskt blad
    Sofia Linde (f. 1980), Sverige. 7/50, bladets mått..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:47
  • 2032 Gravyrer
    2 st, efter Martinet, kolorerade, 1800-tal, ca 23x..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:01
  • 3268 Kopparstick
    3 st, ca 32x46
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:30
  • 3476 Mezzotinter
    2 st, Porträtt, I Smith, bladets mått: 35x25 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:20
  • 2154 Torrnål
    Franco Leidi (f. 1933), "Social omfamning". Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:06
  • 3327 Torrnål
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Slussen med gam..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:13
  • 3158 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockho..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:04
  • 8229 Träsnitt
    3 st, Kina, 1900 tal. Mått: 40x58cm.
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:02
  • 3120 Träsnitt
    kunisada (1786-1865), Kvinna. Motivet: 71x24
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:06
  • 3498 Träsnitt
    Stig Sellén (f. 1924), Sverige. Havskosmos l, 12/1..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:34
  • 3228 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Blomstånd, 10..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 20:38
  • 2129 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hästar och ry..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 19:15
  • 2170 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:14
  • 2174 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:29
  • 2206 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slottet. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 mars kl 18:07




Ladda ner broschyr