KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Stig Borglind  Göran Brunius  Salvador Dalí  Sten Eklund  Sven Ljungberg  Pär Gunnar Thelander  Erik Wessel-Fougstedt
  • 2036 Etsning
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:26
  • 2038 Etsning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:18
  • 2039 Etsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:58

    7141 Träsnitt

    Kaigetsudo Doshin, Standing Kurtisane. Motivet: 56,5x27,5

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    2 mars kl 19:01

  • 2017 Etsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 2016 Etsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:23
  • 7005 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 20:05
  • 7174 Etsningar
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 mars kl 18:45
  • 2002 Färgetsning
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:17
  • 2028 Färgetsning
    Utrop: 800 - 1.200 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:48
  • 5085 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 mars kl 19:29
  • 5084 Färgetsning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 mars kl 19:25
  • 2037 Färgetsning
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:34
  • 2027 Färgetsning
    Utrop: 300 - 700 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:02
  • 2026 Färgetsning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:14
  • 2032 Färgetsning
    Utrop: 100 - 300 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:33

    2026 Färgetsning

    Sten Eklund (1942-2009), Sverige. "Fräkenväxter". Signerad, daterad -80. Handkolorerad etsning, Motivet: ca 18x11 cm, oramat löst blad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    23 mars kl 19:14

  • 2031 Färgetsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:26
  • 2030 Färgetsning
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:01
  • 2029 Färgetsningar ..
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:25
  • 7004 Kopparstick
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:36
  • 7013 Träsnitt
    Utrop: 100 - 800 kr

    2 mars kl 18:24
  • 7362 Träsnitt
    4 st, Japan, 30x20,34x24 cm
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    2 mars kl 19:05
  • 7060 Träsnitt
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 mars kl 19:34
  • 7141 Träsnitt
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    2 mars kl 19:01
  • 5521 Väggreliefer
    Kurt Lindblom, 8st, Tenn. Signerad Lindblom, 29x43cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 mars kl 18:59
  • Metropol Tipsar
  • 2030 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:01
  • 2031 Färgetsning
    Utrop: 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:26
  • 2016 Etsning
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:23
  • 2017 Etsning
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:59
  • 2039 Etsning
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:58
  • 2037 Färgetsning
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 20:34
  • 2029 Färgetsningar ..
    Utrop: 3.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 18:25
  • 2026 Färgetsning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    om en månad
    23 mars kl 19:14
  • 7141 Träsnitt
    Utrop: 3.000 kr

    2 mars kl 19:01