KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick

Aktuella artister: Sten Eklund  Hasse Lindroth  Hans Osswald
  • 4054 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 18:24
  • 4062 Etsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 18:43
  • 5022 Färgetsning
    Utrop: 100 - 400 kr

    27 juli kl 18:20

    2244 Färgetsningar

    2 st, Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerade, numrerade PT III/V, daterade -81. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    27 juli kl 19:37

  • 5031 Färgetsning
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 19:56
  • 2244 Färgetsningar
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 juli kl 19:37
  • 2246 Färgetsningar
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 juli kl 19:42
  • 2245 Färgetsningar
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    27 juli kl 19:40
  • 4029 Gravyr
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    27 juli kl 18:51
  • 5108 Kopparstick
    4 st, Kina, 11x12-16x24cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    27 juli kl 18:54
  • 5115 Träsnitt
    Utrop: 100 - 300 kr

    27 juli kl 19:10
  • Metropol Tipsar
  • 2244 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 kr

    27 juli kl 19:37
  • 2245 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 kr

    27 juli kl 19:40
  • 2246 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 kr

    27 juli kl 19:42