bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Albert-Émile Artigue  Acke Åslund  Nils Bringfelt  Svenolov Ehrén  Axel Fridell  Herta Günther  Olle Hjortzberg  Roberto Matta  Harald Sallberg  Axel Tallberg
  • 6444 Etsning
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. "Vårarbete". Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:08
  • 6319 Etsning
    Albert-Émile Artigue (1850-1927), Frankrike. Flick..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:49
  • 6103 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad i plåt..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:24
  • 6434 Etsning
    Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad, Man,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:49
  • 6438 Etsning
    Herta Günther (1934-2018), Tyskland. 13/15. Signer..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:01
  • 6437 Etsning
    Herta Günther (1934-2018), Tyskland. Hippodrom, 14..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:59
  • 7186 Etsning
    Kurt Pettersson, 1951, "Fantasi", signerad. 4/30. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:35
  • 8026 Etsning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. "Kvastmakarg..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:32
  • 8041 Etsning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Ekotemplet, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:08
  • 8033 Etsning
    Rosén, Stockholmsmotiv, signerad, -48. Motivet: 25x19
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:00
  • 8097 Etsning
    Staffan Snidare, Stockholmsmotiv. Signerad, numrer..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:47
  • 8074 Etsningar
    2 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:06
  • 7081 Etsningar
    3 st, De Geer, Finspångs gruva. Motivet: 16x22 & 2..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:00
  • 6096 Etsningar
    3 st. Diptyk, Handkolorerade, flora. Motivet: 21x13
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:37
  • 7187 Färgetsning
    Robert Sand, "Arche Noah", signerad. 2000, bladets..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:36
  • 1006 Färgetsningar
    2 st, Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Ur "Ho..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    28 jan kl 19:44
  • 7281 Färggravyr
    ineriör ”Peter den stores hus i Holland”, 1697. Mo..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:35
  • 8016 Gravyr
    Djursholm, ramens innermått: 22x36
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:30
  • 7282 Kopparstick
    efter J Vernet. Motivet: 27x43
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:37
  • 7245 Träsnitt
    Nils Bringfelt (1903-1985), Sverige. "Svart på vit..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:27
  • 8008 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Årstabron, 19..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:40
  • 8077 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Gamla Stan, H..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 20:54
  • 8082 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:29
  • 8022 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. PT, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:33
  • 8083 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vasabron. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 19:30
  • Metropol Tipsar
  • 1006 Färgetsningar
    2 st, Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Ur "Ho..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    28 jan kl 19:44
  • 8022 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen. PT, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 jan kl 18:33




Ladda ner broschyr