bakg

BELYSNING / Bordslampor



Aktuella artister: Nils Emil Lundström
  • 5135 Bordslampa
    Bergboms, Glaserad keramik, Etikett. Höjd: 64 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:39
  • 5132 Bordslampa
    EA Kosta, mässing. Höjd: 70 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:39
  • 5062 Bordslampa
    Firma Svenskt Tenn. Höjd: 29 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:47

    6013 Bordslampfot

    Nils Emil Lundström (1865-1960), Sverige. Rörstrand, Dekor med fåglar. Höjd: 44 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    24 febuari kl 19:57


  • 5435 Bordslampa
    Mässing/teak. Höjd: 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:33
  • 5075 Bordslampa
    Oscar & Clothilde. Höjd: 65cm
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:48
  • 5471 Bordslampa
    Pyramid. Höjd: 31 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:28
  • 5133 Bordslampa
    Strindbergsmodell, Koppar, nyare glaskupa. Höjd: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:24
  • 6013 Bordslampfot
    Nils Emil Lundström (1865-1960), Sverige. Rörstran..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:57
  • 5134 Bordslampfot
    Pukeberg, glas, etikett. Höjd: 33 (utan glödlampa)
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:42
  • 5402 Bordslampfot
    Rörstrand, Majolika, 1872. Höjd: 42 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 18:50
  • 5082 Bordslampor
    Ett par, keramik, 1960-tal, skärmar med tyg design..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:48
  • 5251 Bordslampor
    Ett par. Höjd: 38cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 20:46
  • Metropol Tipsar
  • 6013 Bordslampfot
    Nils Emil Lundström (1865-1960), Sverige. Rörstran..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 feb kl 19:57




Ladda ner broschyr