bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: JAG Acke  Caroline af Ugglas  Gunnar Allvar  Ingrid Almquist  Percy Bigland  Johan Bladh  Fanny Brate  Hugo Carlberg  Gustaf Carlström  Axel Erdmann  Hans-Erik Eriksson  Ferdinand Fagerlin  Leopold Fare  Ivar Franke  Jonas Fredén  Pege Hansson  Wilhelm Henning  Helge Holmlund  Hadar Jönzén  Piri Kálmán  Frans Michael Kempe  Martin Lindberg  Georg Lindström  Olle Lisper  Sixten Lundbohm  Ivar Morsing  Lauri Nila  Olof Walfrid Nilsson  Johan Ossian Andersson  Erna Owesen  Finn Pedersen  Thorvald Rygaard  Theresia Sandström  Malva Schalek  Birger Strååt  Pär Thorell  Alfred Thörne  Oscar Törnå  Theodor Valenkamph  Bertil Wahlberg  Edgar Wallin  Bertil Widbrant  Alois Wierer  Gunnar Zetterström  Ernst Zimmermann  Hugo Zuhr
  • 7337 Oljemålning
    A Carlander, 1987, komposition, monogransignerad. ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 7109 Oljemålning
    A Erikson, Skärgård, signerad. Olja på duk, 33x40
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19
  • 8038 Oljemålning
    Alfred Palmer, By, signerad. Olja på pannå, 35x46
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:21

    8001 Oljemålning

    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:36


  • 7111 Oljemålning
    Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Gård, signerad..//
    Utrop: 300 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:29
  • 8016 Oljemålning
    Alois Wierer (1878-1945), Tjeckien. "Dorfedylt". S..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19
  • 5353 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Landskap, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 5040 Oljemålning
    Axel Erdmann (1873-1954), Sverige. Mot Riddarholme..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:16
  • 7039 Oljemålning
    Bertil Appelgren, signerad Apel 98, bemålad ram. O..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:21
  • 7583 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. "Mot Akropolis..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:44
  • 5178 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande gäs..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 7509 Oljemålning
    Birger Strååt (f. 1914), Sverige. "Gudrun". Signer..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:10
  • 8012 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:18
  • 8008 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:18
  • 7478 Oljemålning
    Dietrich Grunewald, regatta, signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:09
  • 7085 Oljemålning
    E Engberg, Landskap, signerad. Olja på pannå, 45x54
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:44

    8002 Oljemålning

    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monogramsignerad, Porträtt av konstnärens syster Carolina Rydberg (1830-1888). Signerad, daterad 1860. Olja på duk, 31x24

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:53


  • 7388 Oljemålning
    E Fleetwood, kopia efter original på Gripsholm, po..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:40
  • 5208 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:31
  • 5206 Oljemålning
    Emelie Magnell. Stilleben, signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:28
  • 7508 Oljemålning
    Erna Owesen (1904-1988), Sverige. Popplar Lidingöb..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:10
  • 7224 Oljemålning
    Ernst Zimmermann (1852-1901), Tyskland. Kuststad, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:08
  • 7397 Oljemålning
    Fanny Brate (1861-1940), Sverige. (Ekbom), efter a..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:48
  • 8002 Oljemålning
    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monograms..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:53
  • 3175 Oljemålning
    Finn Pedersen (1944-2014), Danmark. Signerad, date..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:14
  • 7134 Oljemålning
    Fjällandskap, osignerad, märkt Romeny a tergo, ora..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:13
  • 7240 Oljemålning
    Frans Michael Kempe (f. 1911), Sverige. Grekland, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:35
  • 7038 Oljemålning
    fruktstilleben, signerad. Olja på duk, 68x96 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:20
  • 7581 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Sverige. "Gatumotiv frå..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:41

    8008 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 100x50 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:18


  • 7499 Oljemålning
    Gösta Trägårdh, Badhytter. Daterad -46. Signerad. ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:59
  • 4481 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Delilah, monogramsignerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:37
  • 7056 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Paradise". Signerad. Olja..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:06
  • 5213 Oljemålning
    Guiseppe Tesa. Marknad. Signerad. Olja på duk, 23x..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:41
  • 7168 Oljemålning
    Gunnar Allvar (1922-2003), Sverige. Landskap, sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:35
  • 7222 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:04
  • 2074 Oljemålning
    Gustaf Carlström (1896-1964), Sverige. Flicka vid ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:56
  • 7086 Oljemålning
    Gustaf Hagström, Stuga i vinterlandskap, sign 1943..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:46
  • 5171 Oljemålning
    Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. "Eftermiddagsso..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:06
  • 5510 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:09
  • 7481 Oljemålning
    Hasse Lindberg, Kor, signerad. - 68. Olja på pannå..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:13
  • 7075 Oljemålning
    Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Brygga, signe..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:30

    8012 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x73, signerad. Olja på duk

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:18


  • 7074 Oljemålning
    Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Kust, signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:30
  • 7153 Oljemålning
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vinterafton, s..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:06
  • 8009 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:08
  • 7005 Oljemålning
    Ingrid Almquist (1915-1993), Sverige, tillskriven...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7006 Oljemålning
    Ingrid Almquist (1915-1993), Sverige, tillskriven...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:57
  • 7341 Oljemålning
    Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, Stille..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:40
  • 7374 Oljemålning
    Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Figurer, signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:28
  • 8001 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:36
  • 4047 Oljemålning
    Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Fjäll, signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:55
  • 5078 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:56
  • 5077 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Lands..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7507 Oljemålning
    Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. Fågel, signerad. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:08

    7342 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Madonna. Olja på duk, 75x50

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:41


  • 7108 Oljemålning
    Karl Abel, Stockholm, signerad. Olja på pannå, 40x52
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19
  • 4040 Oljemålning
    Karl Wendel, interiör, signerad. 1912. Olja på duk..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:44
  • 7103 Oljemålning
    Knut Janson (1882-1966), Landskap, signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:46
  • 7031 Oljemålning
    Leopold Fare (1926-1996), Sverige. "Slätten vid ha..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:32
  • 7020 Oljemålning
    M Hellberg, Landskap, signerad. Olja på pannå, 50x61
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 2037 Oljemålning
    Malva Schalek (1882-1944), Tjeckien. Signerad, dat..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:44
  • 8017 Oljemålning
    Marie-Louise Stolpe. Signerad, daterad 1893, "In M..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:50
  • 7515 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Landskap. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:18
  • 7380 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Månsken, England..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:32
  • 4067 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:44
  • 5211 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flickporträtt. "Odense 188..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:39
  • 7437 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flygel, 10x15 cm. Signerad
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:48

    8039 Oljemålning

    Theodor Valenkamph (1868-1924), Sverige. Signerad T Valenkamph 1890. Olja på duk, 54x80 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:59


  • 7342 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Madonna. Olja på duk, 75x50
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:41
  • 5164 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Modell. Signerad. Olja på ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:25
  • 7512 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt. Olja på pannå, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:12
  • 4249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. -98, sjö, Frankr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:09
  • 4251 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Skog. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:10
  • 7053 Oljemålning
    Olle Lisper (1913-1986), Sverige. Komposition. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:53
  • 4372 Oljemålning
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Vinterlandskap. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:36
  • 7208 Oljemålning
    Oscar Törnå (1842-1894), Sverige. Skogsstig, signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:37
  • 5509 Oljemålning
    Pär Thorell (1923-1969), Sverige. Landskap. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:08
  • 7057 Oljemålning
    Pege Hansson (f. 1925), Sverige. Signerad, landska..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:34
  • 5110 Oljemålning
    Percy Bigland (1856-1926), England. Landskapsmotiv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:55
  • 5151 Oljemålning
    Piri Kálmán (f. 1908), Ungern. Stadsvy. Olja på du..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:48

    8016 Oljemålning

    Alois Wierer (1878-1945), Tjeckien. "Dorfedylt". Signerad. Olja på pannå, 50x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:19


  • 7132 Oljemålning
    Rysk konstnär, signerad a tergo, 1981. Olja på duk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:45
  • 7582 Oljemålning
    S Lindström, Bakgata. Signerad. Olja på duk på pan..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:43
  • 7551 Oljemålning
    Signerad Möller. Olja på duk, 39x32
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:24
  • 7238 Oljemålning
    signerad, man vid å. Olja på pannå, 29x40
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:30
  • 7235 Oljemålning
    signerad, R P Bonington, kuststad. Olja på pannå, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:25
  • 4219 Oljemålning
    Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:01
  • 7170 Oljemålning
    Sören Christian Bjulf, 2 kvinnor, signerad. Olja p..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:38
  • 8039 Oljemålning
    Theodor Valenkamph (1868-1924), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:59
  • 7444 Oljemålning
    Thorvald Rygaard (1872-1939), fjord, signerad. Olj..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7226 Oljemålning
    Tyra Ohlsson, porträtt, signerad, 1917, Olja på pa..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:10
  • 7383 Oljemålning
    Upsala-Ekeby, Kyrka, 1800-tal. Olja på duk, 29x42
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:36
  • 5185 Oljemålning
    Wilhelm Henning (1889-1955), Sverige. "Marknad Kun..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:44

    8009 Oljemålning

    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 71x99 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:08


  • 5184 Oljemålning
    Wilhelm Henning (1889-1955), Sverige. Stadsmotiv G..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:43
  • 7375 Oljemålningar
    2 st, Annika Larsson, porträtt, monogramsignatur. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:29
  • 7517 Oljemålningar
    2 st, Lauri Nila (1898-1983), Finland. Figurer. Ol..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:19
  • Metropol Tipsar
  • 8001 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:36
  • 8008 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:18
  • 8002 Oljemålning
    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monograms..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:53
  • 8012 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:18
  • 7342 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Madonna. Olja på duk, 75x50
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:41
  • 8039 Oljemålning
    Theodor Valenkamph (1868-1924), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:59
  • 8009 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:08
  • 8016 Oljemålning
    Alois Wierer (1878-1945), Tjeckien. "Dorfedylt". S..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19
  • 8038 Oljemålning
    Alfred Palmer, By, signerad. Olja på pannå, 35x46
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:21




Ladda ner broschyr