KONST / Oljemålningar
Aktuella artister: Gumme Åkermark • Curt Clemens • Anshelm Dahl • Maja Holtermann-Bergh • Carl Månsson • Ingrid Roth • Lars Tärning
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad 2002. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 105x105 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
2 febuari kl 20:13
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
-
9067 Oljemålning
Curt Clemens (1911-1947), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:36 -
9068 Oljemålning
Gumme Ã…kermark (1847-1927), Sverige. Signerad, "Sa..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:15 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:50
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:13 -
9141 Oljemålning
Kurt Ljungberg. Signerad, daterad 1946, gående man..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27 -
8379 Oljemålning
Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, apels..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:48
-
8383 Oljemålning
Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:56 -
8377 Oljemålning
Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:46 -
8381 Oljemålning
Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:51
-
9137 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med boskap och folkliv, 1700-tal. Olja på duk, 78x99 cm, yttermått inklusive ram: 95x116
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
2 febuari kl 20:45
-
8387 Oljemålning
Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:02 -
8380 Oljemålning
Lars Tärning (1945-2025), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:50 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:29
-
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, präst, oramad. E..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:34 -
9137 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:45 -
9186 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, daterad ..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:34
-
9181 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, kuststad. Si..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:51 -
8317 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv. Olja..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:01 -
9226 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben med äp..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:32
-
9052 Oljemålning
Signerad, "Kyrkkaffe". Olja på duk, 37x45cm, ytter..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:47 -
9180 Oljemålning
Stig Hernborg, "En liten fågel sjöng". Signerad. O..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:29 -
8031 Oljemålningar
2 st, Anna Hertzman-Ericson (1964). Signerad, date..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:55
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
2 febuari kl 20:43
- Metropol Tipsar
-
9226 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben med äp..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:32 -
9137 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med ..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:45 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:13
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43

