Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Anita Erséus â€¢ Ragnar Falk â€¢ Tore Hultcrantz â€¢ Kristian Krokfors â€¢ Rudolf Kronbergs â€¢ Staffan Liljefors â€¢ Beda Löberg â€¢ Bengt Pettersson â€¢ David Tägtström â€¢ Knut Valinder
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37

    1006 OljemÃ¥lning

    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, daterad 1773, Pietà. Proveniens Hovpredikant Carl Bergö, Kristinebergs Slott, Olja på pannå, 48x36 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:59


  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:14
  • 7099 OljemÃ¥lning
    Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49
  • 7116 OljemÃ¥lning
    Bo Örn (f. 1949), Sverige. "verkligheten". Signera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:08
  • 6745 OljemÃ¥lning
    Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:32
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:06
  • 6312 OljemÃ¥lning
    Ethel Person, blomsterstilleben. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:18
  • 1013 OljemÃ¥lning
    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:58
  • 7144 OljemÃ¥lning
    Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:04
  • 7026 OljemÃ¥lning
    Jan Solovjev. Signerad, daterad 1955. Olja på pann..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:26
  • 1006 OljemÃ¥lning
    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, dater..//
    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59

    1013 OljemÃ¥lning

    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad, "Au Dessus la Cité", daterad 1969. Olja på duk, 86x113 cm, yttermått inklusive ram: 92x119 cm

    Utrop: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 19:58


  • 6426 OljemÃ¥lning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, skogsl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:56
  • 6035 OljemÃ¥lning
    Kai Nielsen "Hus (Fantasi)". Signerad. Olja på pan..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01
  • 6720 OljemÃ¥lning
    Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Skogsparti med..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:35
  • 7152 OljemÃ¥lning
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland, Signerad. Ol..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7190 OljemÃ¥lning
    MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:20
  • 6383 OljemÃ¥lning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:29
  • 7079 OljemÃ¥lning
    Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Signerad, Kustlan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:52
  • 6722 OljemÃ¥lning
    oidentifierad konstnär, Sydländskt gatumotiv. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:45
  • 7205 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. A. Gd. Rai, Signerad, Ubud..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:46
  • 6576 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:19
  • 7195 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1980. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:04
  • 7150 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad a tergo inkl. Fin..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:41

    1023 OljemÃ¥lning

    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, daterad 1923, Robert Högfelt I David Tägtström Atelje (Kungsbroplan 3). Med dedikation, Olja på pannå, 59x48 cm, yttermått inklusive ram: 74x62

    Utrop: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 20:06


  • 7193 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Jarlbert, Kustmot..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:29
  • 6390 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Katrin, daterad -..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:51
  • 7196 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1989. Ol..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:03
  • 7002 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:46
  • 6640 OljemÃ¥lning
    Ragnar Falk (1903-1977). Signerad, hamnmotiv. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:15
  • 7071 OljemÃ¥lning
    Romain LOOYMANS. Signerad, Barques sur Chantier. O..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 6712 OljemÃ¥lning
    Rudolf Kronbergs (1911-1977), Sverige. Signerad, f..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:12
  • 7084 OljemÃ¥lning
    Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Signerad, vin..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:13
  • 6719 OljemÃ¥lning
    Staffan Liljefors (1900-1982), Sverige. Jägare i v..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 7151 OljemÃ¥lning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:34
  • 7149 OljemÃ¥lning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:07
  • 6343 OljemÃ¥lningar
    2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52

    6747 OljemÃ¥lning

    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad. Olja på duk, 63x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x70 cm

    Utrop: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:37


  • Metropol Tipsar
  • 1006 OljemÃ¥lning
    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, dater..//
    Utrop: 8.500 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:06
  • 1013 OljemÃ¥lning
    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:58
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37




Ladda ner broschyr