bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Pelle Åberg  Margareta Ahlstedt-Willandt  Åke Wilhelm Andersson  Carl Olof Bartels  Sten Bille  Arne Brodin  Inga Bursell  Mahmud Cawian  Nils Hans Christiansen  Frederico de Albinini  Philippe de Rougemont  Walter du Halde  Carsten Engström  Christina Greger  Bo-Ruben Hedwall  Kurt Heinonen  Else Hermansson  Gottfrid Kallstenius  Ejnar Kohlmann  Albert Liedbeck  Lindorm Liljefors  Edvin Lindholm-Houge  Rikard Lindström  Theodor Lundh  Oscar Lycke  Kai Morten-Glud  Severin Nilson  Carl-Ivar Öfverbeck  Bertil Öhlund  Axel Olson  Sven Olow Olsson  Erik Osslund  Hans Osswald  Greta P-son Digman  Peter Adolf Persson  Jerzy Potrzebowski  Juha Pykäläinen  Osvald Rasmussen  Ella Raymond  Eric Rhönnstad  Göran Segergren  Curt Sjöberg  Charles Sjöholm  Gunnar Svenson  Wiking Svensson  Lars Tärning  Florica Teisanu Apostoleanu  Stina Tirén  Adrian van Arkel  Lennart Börje Vestberg  Bo von Zweigbergk  Bertil Wahlberg  Bertil Widbrandt  Bertil Widbrant  Gunnar Zetterström
  • 4645 Fotoakryl
    Frederico de Albinini, "Great Men". Tim Lee-Bernes..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:45
  • 4556 Olja / akvarell
    Else Hermansson (1900-1997), Sverige. Skogslandska..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:05
  • 7011 Oljemålning
    1700-tal, Italienskt landskap. Olja på duk, uppfod..//
    Utrop: 7.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:59
  • 6551 Oljemålning
    A Lundquist, landskap, Signerad. Olja på pannå, 40x48
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:16
  • 6267 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Gata i Pari..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:59
  • 6264 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Vägen mot m..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:55
  • 4465 Oljemålning
    Albert Liebeck, Öland. Olja på duk, signerad. 37x53
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:05
  • 4468 Oljemålning
    Albert Liedbeck (1881-1955), Sverige. Signerad. St..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:08
  • 6380 Oljemålning
    Alf Flodin, Monogramsignerad, -91, komposition. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:13
  • 6601 Oljemålning
    Arne Brodin (1913-1997), Sverige. Signerad, Sydlän..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:45
  • 7007 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 40.000 - 50.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:39
  • 6041 Oljemålning
    Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:31
  • 6266 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Kust, signerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:58
  • 6075 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Paris. Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:27
  • 6271 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Seglande barn,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:01
  • 6101 Oljemålning
    Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Stockholmsm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:01
  • 6340 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Änder, signera..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:59
  • 6102 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orrar, signera..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:02
  • 6285 Oljemålning
    Bo von Zweigbergk (1897-1940), Sverige. Saint Maxi..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:35
  • 6281 Oljemålning
    Bo-Ruben Hedwall (f. 1938), Sverige. "Perinture A"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:22
  • 6103 Oljemålning
    Börge Ruud, Landskap med berg och stugor, Signerad..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:11
  • 4201 Oljemålning
    Carl Julius, "Vid Skälderviken", strandmotiv, sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:37
  • 6231 Oljemålning
    Carl Magnus Nygren, efter Van Dyck & P P Rubens. O..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:06
  • 6110 Oljemålning
    Carl Olof Bartels (1869-1958), Sverige. Porträtt a..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:55
  • 6372 Oljemålning
    Carl-Ivar Öfverbeck (1899-1976), Sverige. Eider, s..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:34
  • 6434 Oljemålning
    Carsten Engström (1941-2004), Sverige. Stilleben. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:28
  • 6038 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Äppelplockning..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:28
  • 6623 Oljemålning
    Christina Greger (f. 1053), Sverige. "Eldfåglar", ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:32
  • 6475 Oljemålning
    Curt Sjöberg (1911-1987), Jägare. Signerad, datera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:00
  • 6296 Oljemålning
    Edvin Lindholm-Houge (1898-1969), Sverige. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:00
  • 4170 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap. Olj..//
    Utrop: 500 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:45
  • 6560 Oljemålning
    Ella Raymond (f. 1960), Sverige. "Sned Reng", Mono..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:20
  • 6051 Oljemålning
    Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. Vintermotiv. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:03
  • 2553 Oljemålning
    Erik Olson (1901-1986), Sverige. "Livets Kretsgång..//
    Utrop: 60.000 kr
    Aktuellt bud: 41.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:32
  • 6603 Oljemålning
    Erik Osslund (1913-1982), Sverige. Gård i landskap..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:48
  • 6077 Oljemålning
    Ewendahl, Stockholmsmotiv, 39x51, signerad
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:20
  • 3431 Oljemålning
    Florica Teisanu Apostoleanu (1900-1992), Fiskare. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:12
  • 7005 Oljemålning
    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:15
  • 6435 Oljemålning
    Göran Segergren (1938-2013), Sverige. "Kristall". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:30
  • 6272 Oljemålning
    Gösta Sundström (1920-2008), Sverige. Bryggor och ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:03
  • 7045 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Sverige. Solnedg..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:13
  • 4543 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Morning Star", Monogramsi..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:05
  • 4544 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, Hamnmotiv, 1987. Monograms..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:07
  • 6106 Oljemålning
    Gunnar Bergquist (1903-1995), Möja, 1941, Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:26
  • 7001 Oljemålning
    Gunnar Svenson (1892-1977), Sverige. Stilleben, Si..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:20
  • 6284 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Käringön,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:33
  • 6265 Oljemålning
    Gustaf Höglund, Lill-Jansskogen, 1958. Olja på duk..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:57
  • 6086 Oljemålning
    Hanna Kaiszauri (1953), Signerad 1979. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:55
  • 4637 Oljemålning
    Inga Bursell (f. 1935), Barn, Signerad. Olja på du..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:54
  • 4400 Oljemålning
    Jaroszlaw Wiszenko, Stilleben. Olja på duk, 57x47
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:35
  • 4101 Oljemålning
    Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Polen. Signerad, d..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:32
  • 9163 Oljemålning
    Johan Boström. Hus i skärgården. Signerad, daterad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:38
  • 2137 Oljemålning
    Joseph Adam (1842-1896), Landskapsmotiv med bro, 6..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:41
  • 2293 Oljemålning
    Juha Pykäläinen (f. 1953), Åland. Stadsmotiv med b..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:23
  • 6017 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Ballerinor. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:58
  • 6114 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Fiskeläge, S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:07
  • 6116 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Nunnor, Sign..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:17
  • 6130 Oljemålning
    Karin Karlsson, gårdar, signerad, -48. Olja på duk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:00
  • 6107 Oljemålning
    Katrin Kahl (f. 1954), Sverige. Sommar mås, Waxhol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:27
  • 4307 Oljemålning
    Kopia, pojke med kanin. Olja på duk, signerad. 190..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:03
  • 6419 Oljemålning
    Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Sotenäs. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:42
  • 6120 Oljemålning
    Lars Hall, Fiskeläge, 50x60 ca, signerad. Olja på duk
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:38
  • 6274 Oljemålning
    Lars Hellström, Kvädö, signerad. Olja på pannå, 60x75
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:03
  • 6147 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Äpple. Signerad, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:36
  • 6581 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Äpplen. Signerad,..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:41
  • 6579 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Citroner. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:40
  • 6156 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Mandarin. Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:38
  • 6235 Oljemålning
    Lennart Börje Vestberg (f. 1934), Sverige. Norr Mä..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:12
  • 7042 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Rådjur i v..//
    Utrop: 3.600 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:19
  • 3150 Oljemålning
    Mahmud Cawian (f. 1951), Irak. Signerad, daterad -..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:07
  • 6230 Oljemålning
    Margareta Ahlstedt-Willandt (1888-1967), Finland. ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:02
  • 2286 Oljemålning
    Mario LUPO (1926-1992), Strandäng. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:14
  • 6275 Oljemålning
    Max Rosman, 1983. Olja på duk, Kust, signerad. 61x73
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:05
  • 6277 Oljemålning
    Max Rosman, Kust, signerad. 1980. Olja på duk, 80x100
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:05
  • 4292 Oljemålning
    monogramsignerad UH, Landskap. Olja på duk, 36x62
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:43
  • 6124 Oljemålning
    Nino Salvadori (1918), Barn, Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:26
  • 6283 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Venedig. Olja på pannå, 30x43
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:30
  • 4172 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:48
  • 6552 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fiskeläge. Signerad Ramsiö..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:18
  • 6432 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad US. Olj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:25
  • 4492 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Notre-Dame de Paris. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:53
  • 4148 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Hayes, Nordafrika..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:37
  • 6044 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Lindquist, 1950, ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:36
  • 6438 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad R Larson, 1969. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:34
  • 6233 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad S Rone. Olja på d..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:09
  • 6042 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olj..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:33
  • 6232 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Smögen. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:07
  • 6019 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben. Olja på duk, 31..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:00
  • 4639 Oljemålning
    Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Stilleben, signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:55
  • 6268 Oljemålning
    Olle Jonsson, Vallmofält, Spanien 1964. Olja på du..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:00
  • 6346 Oljemålning
    Oscar Lycke (1877-1927), Sverige. Skogsparti, sign..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:05
  • 6105 Oljemålning
    Osvald Rasmussen (1885-1972), Danmark. Interiör, S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:18
  • 6433 Oljemålning
    Pascale Maguerez, Komposition. Olja på duk, 73x63 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:27
  • 7010 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Man med cello. O..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:49
  • 4191 Oljemålning
    Peter Adolf Persson (1862-1914), Sverige. Åsljunga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:14
  • 7034 Oljemålning
    Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Mode..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:52
  • 6040 Oljemålning
    Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. Lofoten. Ol..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:29
  • 7021 Oljemålning
    Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Flicka på lan..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:18
  • 4634 Oljemålning
    Signerad V Örby, Hundporträtt. Olja på duk, 39x29
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:47
  • 4684 Oljemålning
    Stefan Teleman, barmotiv. Signerad, daterad 1963. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:29
  • 6429 Oljemålning
    Sten Bille (1890-1953), Danmark. Utsikt från Helsi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:18
  • 6331 Oljemålning
    Stina Tirén (1886-1951), Sverige. Fjällbäck, signe..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:52
  • 4202 Oljemålning
    Sven Olow Olsson (1924-1971), Sverige. "Leningrad"..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:40
  • 6127 Oljemålning
    Sven Sahlberg (f. 1909), Hamn. Signerad, daterad -..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:56
  • 6506 Oljemålning
    T Okkonen. Signerad, daterad 59, pannå, 63x41
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:48
  • 7009 Oljemålning
    Theodor Lundh (1812-1896), Sverige. Signerad, Jakt..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:38
  • 6138 Oljemålning
    Ture Pettersson, Landskap, signerad. Olja på pannå..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:22
  • 6135 Oljemålning
    Ture Pettersson, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pap..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:10
  • 4300 Oljemålning
    Walter du Halde (f. 1919), Flicka, signerad. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:53
  • 6359 Oljemålning
    Walter du Halde (f. 1919), picknick. Signerad. Olj..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:45
  • 6113 Oljemålning
    WF Smith, Stadsmotiv, signerad. Olja på duk, 40x30
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:05
  • 7039 Oljemålning
    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Vintrig stadsvy..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:54
  • 6598 Oljemålningar
    2 st, Carin Lagerberg, f 1897,30-tal, oramade, Blo..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:21
  • 4303 Oljemålningar
    2 st, Walter du Halde (f. 1919), Flicka, signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:58
  • Metropol Tipsar
  • 2553 Oljemålning
    Erik Olson (1901-1986), Sverige. "Livets Kretsgång..//
    Utrop: 60.000 kr
    Aktuellt bud: 41.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:32
  • 7007 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 50.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:39
  • 7005 Oljemålning
    Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 18:15
  • 7009 Oljemålning
    Theodor Lundh (1812-1896), Sverige. Signerad, Jakt..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:38
  • 7039 Oljemålning
    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Vintrig stadsvy..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:54
  • 7011 Oljemålning
    1700-tal, Italienskt landskap. Olja på duk, uppfod..//
    Utrop: 7.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:59
  • 7010 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Man med cello. O..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:49
  • 7001 Oljemålning
    Gunnar Svenson (1892-1977), Sverige. Stilleben, Si..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 19:20
  • 7045 Oljemålning
    Gottfrid Kallstenius (1861-1943), Sverige. Solnedg..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 feb kl 20:13




Ladda ner broschyr