KONST / Oljemålningar
Aktuella artister: Anita Erséus • Ragnar Falk • Rudolf Kronbergs • Staffan Liljefors • Beda Löberg • David Tägtström • Knut Valinder
Utrop: 500 kr
Utrop: 2.000 kr
Utrop: 700 kr
1006 Oljemålning
Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, daterad 1773, Pietà . Proveniens Hovpredikant Carl Bergö, Kristinebergs Slott, Olja på pannå, 48x36 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm
Utrop: 8.500 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
19 januari kl 18:59
Utrop: 500 kr
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
7099 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 20:49
7116 Oljemålning
Utrop: 800 kr
19 jan kl 18:08 -
6745 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
19 jan kl 18:32 -
Utrop: 2.000 kr
19 jan kl 20:06
6312 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 19:18 -
1013 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
19 jan kl 19:58 -
7026 Oljemålning
Utrop: 800 kr
19 jan kl 18:26
1006 Oljemålning
Utrop: 8.500 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
19 jan kl 18:59 -
6426 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 19:56 -
6035 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 19:01
1013 Oljemålning
Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad, "Au Dessus la Cité", daterad 1969. Olja på duk, 86x113 cm, yttermått inklusive ram: 92x119 cm
Utrop: 2.000 kr
19 januari kl 19:58
6720 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 18:35 -
6383 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 20:29 -
7079 Oljemålning
Utrop: 600 kr
19 jan kl 19:52
6722 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 18:45 -
6576 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 20:19 -
6390 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 18:51
7002 Oljemålning
Utrop: 800 kr
19 jan kl 20:46 -
7071 Oljemålning
Utrop: 800 kr
19 jan kl 18:05 -
6640 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 19:15
6712 Oljemålning
Utrop: 500 kr
19 jan kl 18:12 -
7084 Oljemålning
Utrop: 1.500 kr
19 jan kl 19:13 -
6719 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
19 jan kl 18:30
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, daterad 1923, Robert Högfelt I David Tägtström Atelje (Kungsbroplan 3). Med dedikation, Olja på pannå, 59x48 cm, yttermått inklusive ram: 74x62
Utrop: 2.000 kr
19 januari kl 20:06
6343 Oljemålningar
Utrop: 1.500 kr
19 jan kl 18:52
- Metropol Tipsar
Utrop: 2.000 kr
1006 Oljemålning
Utrop: 8.500 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
19 jan kl 18:59 -
Utrop: 2.000 kr
19 jan kl 20:06
1013 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
19 jan kl 19:58