Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Anita Erséus â€¢ Maja Holtermann-Bergh â€¢ Tore Hultcrantz â€¢ Ingrid Roth â€¢ David Tägtström
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20

    8139 OljemÃ¥lning

    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad 2002. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 105x105 cm

    Utrop: 8.000 kr

    Auktionen avslutas
    26 januari kl 18:53


  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8030 OljemÃ¥lning
    Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45
  • 8139 OljemÃ¥lning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53
  • 8105 OljemÃ¥lning
    Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:55
  • 8059 OljemÃ¥lning
    J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:18
  • 8047 OljemÃ¥lning
    Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45
  • 8099 OljemÃ¥lning
    Margareta Lindekrantz Linton. Signerad, abstrakta ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8075 OljemÃ¥lning
    Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8054 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. "Tenderness", ej signerad...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:55
  • 8056 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:18
  • 8080 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Runeborg, stilleb..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:15
  • 8004 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Caféinteriör. Ol..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:44
  • 8132 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -44, kus..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:42
  • 8003 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Italienskt kustm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8002 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:45
  • 8131 OljemÃ¥lning
    Ola Stenqvist, fiskeläge. Signerad, daterad 1992. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:48
  • 8037 OljemÃ¥lning
    Pamela Beck, USA, "Fall Foliage". Signerad, datera..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:43
  • 7151 OljemÃ¥lning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:06
  • 7149 OljemÃ¥lning
    Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:05
  • 8185 OljemÃ¥lning
    Urban Höglund. Signerad, daterad -88, "Äktenskapet..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:18
  • 8031 OljemÃ¥lningar
    2 st, Anna Hertzman-Ericson (1964). Signerad, date..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:49
  • 8100 OljemÃ¥lningar
    2 st, Inger Tollman. Signerad, daterad a tergo 202..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8104 OljemÃ¥lningar
    2 st, Ingrid Tollman. Signerad, daterad 2025, duk,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:32
  • 8102 OljemÃ¥lningar
    2 st, Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 20..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:34
  • 6343 OljemÃ¥lningar
    2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:52
  • 8053 OljemÃ¥lningar
    triptyk, Agneta Livijn (1955), ej signerade, duk, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:48
  • Metropol Tipsar
  • 8139 OljemÃ¥lning
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr