bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Veikko Aaltona  John Ahlberg  Jan Sigfrid Alfons Carlsson  Olle Almgren  Eric Elfwén  Eva Hallström  Filiph Jakobsson  Slava Kliuchnikov  Arne Lidqvist  Otto Lindberg  Wladimir Meurman  Reinhold Norstedt  Svetoslav Novossadiouk  Lennart Nyström  Carl-Ivar Öfverbeck  Arvid Öström  Anshelm Schultzberg  Fritz Sjöström  Nadezda Streltsova  Erik Tryggelin  Lars Tunebo  Uno Vallman  Gunnar Zetterström
  • 5007 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:44
  • 5006 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signe..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:20
  • 5005 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:03

    3044 Oljemålning

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:08


  • 3217 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Rainbow", Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:51
  • 3225 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Surface 2". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:51
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 19:08
  • 4389 Oljemålning
    Arne Lidqvist (1919-1975), Sverige. Kråkor i vinte..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:41
  • 5134 Oljemålning
    Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:26
  • 2030 Oljemålning
    Bo Pettersson, Barnatro. Signerad 89. Olja på pann..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:11
  • 5058 Oljemålning
    Carl-Ivar Öfverbeck (1899-1976), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:18
  • 2056 Oljemålning
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. "Tjurfäktning". ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:27
  • 5148 Oljemålning
    Erik Brandt (1910-1987), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:12
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 18:26
  • 2058 Oljemålning
    Eva Hallström (1942-1997), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:03
  • 5110 Oljemålning
    F Howding. "Själlands Odde". Signerad, daterad -66..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:24

    1001 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandringsman, Monogramsignerad TCR. Olja på duk. 91x68 cm. Yttermått inklusive ram: 112x87 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:57


  • 5367 Oljemålning
    Fritz Sjöström (1923-1996), Hustak, monogramsigner..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:16
  • 5374 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:38
  • 5081 Oljemålning
    Humberto Couet, "Skymning". Signerad. Olja på pann..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:10
  • 2055 Oljemålning
    Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:19
  • 5063 Oljemålning
    John Ahlberg (1881-1962), Sverige. Vinterlandskap...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:25
  • 4172 Oljemålning
    Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Blå hjärtan. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:12
  • 4178 Oljemålning
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige, tillskriven. K..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:16
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 19:23
  • 5252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flicka. Olja ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:32
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 18:57
  • 5230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Hjortar. Signerad AV -37. ..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:38
  • 5247 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad Poli. O..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:54

    1004 Oljemålning

    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:18


  • 5077 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:27
  • 5371 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Åse, fågelkvinna..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:09
  • 5232 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, mor och barn. Ol..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:32
  • 5369 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, datera..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:42
  • 5364 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, kattan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:34
  • 5078 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stadsgårdskajen...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5372 Oljemålning
    Olle Almgren (f. 1914), Sverige. "Ängsblommor". Si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:37
  • 5231 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Insjölandskap...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:31
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 19:18
  • 5295 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Domherre. O..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:30
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Efter Bruno Liljefors..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:44
  • 4386 Oljemålning
    Slava Kluchnikov, Signerad, svanar. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:33

    1009 Oljemålning

    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ballerina. Olja på duk, 60x50, oramad

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:23


  • 5297 Oljemålning
    Svetoslav Novossadiouk (f. 1971), Ryssland. Katter..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:18
  • 5130 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:06
  • 5262 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:24
  • 5109 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olj..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:04
  • 5261 Oljemålning
    Wladimir Meurman (1885-1964), Sverige. Insjölandsk..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 18:18
  • 4452 Oljemålning
    Yang Xiao Chiu, Kina, Stilleben med kinaporslin. S..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:33
  • 5051 Oljemålningar
    2 st, Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:24
  • Metropol Tipsar
  • 5295 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Domherre. O..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:30
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Efter Bruno Liljefors..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:44
  • 5134 Oljemålning
    Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:26
  • 5364 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, kattan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:34
  • 5130 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 20:06
  • 5297 Oljemålning
    Svetoslav Novossadiouk (f. 1971), Ryssland. Katter..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    24 jan kl 19:18
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 18:26
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 19:23
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    31 jan kl 18:57




Ladda ner broschyr