Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Maj Bring â€¢ Anita Erséus â€¢ Ragnar Falk â€¢ Rudolf Kronbergs â€¢ Staffan Liljefors â€¢ Beda Löberg â€¢ David Tägtström â€¢ Knut Valinder
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:37

    6465 OljemÃ¥lning

    Maj Bring (1880-1971), Sverige. Signerad, daterad 1938, "Södergata". Olja på duk, 68x54 cm, yttermått inklusive ram: 76x61 cm

    Utrop: 14.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:55


  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:10
  • 6745 OljemÃ¥lning
    Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:32
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:06
  • 6312 OljemÃ¥lning
    Ethel Person, blomsterstilleben. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:18
  • 1013 OljemÃ¥lning
    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:58
  • 1006 OljemÃ¥lning
    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, dater..//
    Utrop: 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:59
  • 6426 OljemÃ¥lning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, skogsl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:56
  • 6035 OljemÃ¥lning
    Kai Nielsen "Hus (Fantasi)". Signerad. Olja på pan..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6720 OljemÃ¥lning
    Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Skogsparti med..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:35
  • 6465 OljemÃ¥lning
    Maj Bring (1880-1971), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55
  • 3045 OljemÃ¥lning
    Maj Bring (1880-1971), Sverige. Stilleben. Signera..//
    Utrop: 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:15

    1006 OljemÃ¥lning

    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, daterad 1773, Pietà. Proveniens Hovpredikant Carl Bergö, Kristinebergs Slott, Olja på pannå, 48x36 cm, yttermått inklusive ram: 72x60 cm

    Utrop: 8.500 kr

    Auktionen avslutas
    19 januari kl 18:59


  • 6383 OljemÃ¥lning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:29
  • 7079 OljemÃ¥lning
    Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Signerad, Kustlan..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:52
  • 6722 OljemÃ¥lning
    oidentifierad konstnär, Sydländskt gatumotiv. Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:45
  • 6576 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:19
  • 6390 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Katrin, daterad -..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:51
  • 7002 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:46
  • 6640 OljemÃ¥lning
    Ragnar Falk (1903-1977). Signerad, hamnmotiv. Olja..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:15
  • 6712 OljemÃ¥lning
    Rudolf Kronbergs (1911-1977), Sverige. Signerad, f..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:12
  • 6719 OljemÃ¥lning
    Staffan Liljefors (1900-1982), Sverige. Jägare i v..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:30
  • 6343 OljemÃ¥lningar
    2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:52
  • Metropol Tipsar
  • 3045 OljemÃ¥lning
    Maj Bring (1880-1971), Sverige. Stilleben. Signera..//
    Utrop: 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:15
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:37
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:06
  • 1006 OljemÃ¥lning
    Johann Jacobus Dorner (1741-1813). Signerad, dater..//
    Utrop: 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:59
  • 1013 OljemÃ¥lning
    Gérard Eppelé (1929), Frankrike, Figurer. Signerad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:58
  • 6465 OljemÃ¥lning
    Maj Bring (1880-1971), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55




Ladda ner broschyr