bakg

MÖBLER / Stolar & Fåtöljer



Aktuella artister:  Le Corbusier  Rune Söderqvist  Mats Theselius  Hans J Wegner
  • 4298 Fåtölj
    + fotpall, "Meda, Italy", nutida
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:16
  • 8015 Fåtölj
    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", ..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:57
  • 8016 Fåtölj
    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", ..//
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:00

    8020 Stolar

    6 st, Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. Modell CH 36 (1962), Etiketterade, Carl Hansen & Son Möbelfabrik, Odense, inköpta 1965, Snörsits / oljad ek

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:56


  • 4327 Fotpall
    + kudde, Svensk tenn
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:38
  • 4086 Fotpallar
    Ett par, Rokokostil
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:36
  • 8002 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:56
  • 8001 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:55
  • 8022 Karmstol
    Josef Frank, Modell 970 cm
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:50
  • 4156 Karmstol
    Rokokostil
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:53

    8015 Fåtölj

    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 20/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 20/360

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:57


  • 4085 Karmstolar
    Ett par, Rokokostil
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:36
  • 4400 Kökspall
    50/60-tal. Höjd: 57 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:05
  • 4083 Korgstol
    bemålad
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:31
  • 4081 Pall

    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:29
  • 4454 Pall
    1950-tal, teak. Längd: 61 cm, höjd: 46 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:27
  • 4159 Puderstol
    Rokokostil
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:01
  • 4314 Snurrpall

    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:28
  • 4187 Snurrstolar
    4 st, "Tina", Design: Arik Levy, Softline, plast /..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:15
  • 4177 Stolar
    3 st, Allmoge, 1800-tal, snarlika, bemålade
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:11
  • 4253 Stolar
    4 + 2 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:54
  • 8013 Stolar
    4 st, Eames Plastic DSR, för Vitra
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:37
  • 2166 Stolar
    4 st, ek, design: Rune Söderqvist (1935-2014), Sve..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 20:04

    8016 Fåtölj

    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 349/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 349/360

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:00


  • 2236 Stolar
    4 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:40
  • 8020 Stolar
    6 st, Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. Modell C..//
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:56
  • 4502 Stolar
    8 st, Leksandmodell, 1800-tal, furu
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:30
  • 4080 Stolar
    Ett par, bemålade
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:28
  • 4202 Stolar
    Ett par, rokokostil
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:46
  • 4328 Taburett
    Karl Johan. Längd: 54 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:38
  • 4170 Taburett
    Karl Johan. Längd: 57 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:55
  • 8012 Vilstol
    Le Corbusier (1887-1965), Schweiz. "LC4". Cassina...//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:27
  • Metropol Tipsar
  • 8016 Fåtölj
    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", ..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:00
  • 8015 Fåtölj
    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", ..//
    Utrop: 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:57
  • 8012 Vilstol
    Le Corbusier (1887-1965), Schweiz. "LC4". Cassina...//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 19:27
  • 8022 Karmstol
    Josef Frank, Modell 970 cm
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:50
  • 8002 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:56
  • 8001 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    15 juli kl 20:55
  • 4202 Stolar
    Ett par, rokokostil
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:46
  • 4085 Karmstolar
    Ett par, Rokokostil
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 19:36
  • 4390 Karmstolar
    Ett par, Barockstil
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 juli kl 18:46




Ladda ner broschyr