Föremål som liknar akvarell Hjalmar Falk

Vi hittade över 5 fler föremål på Auktionsindex Auktionsindex

  • Träfflista
  • 2308 Akvarell
    Såld: 100 kr

    Såldes den 7 september 2020
  • 8044 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, 23x54cm
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 31 augusti 2020
  • 7269 Akvarell
    Såld: 1.700 kr

    Såldes den 26 mars 2018
  • 9622 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Hamburg, Juni 1900, 23x54
    Såld: 2.800 kr

    Såldes den 24 oktober 2016
  • 8623 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Strandbild, signerad. 1908
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 4 juli 2016
  • 5046 Akvarell
    Såld: 3.200 kr

    Såldes den 26 oktober 2015
  • 7614 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Motiv från Ystad, 20x32
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 3 februari 2014
  • 5580 Akvarell
    Hjalmar Falk, 1916, Klosterkyrkan, Ystad, 28x44
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 16 mars 2009
  • 5314 Akvarell
    Hjalmar Falk, "Fartyg till havs" 1920, 25x36
    Såld: 3.300 kr

    Såldes den 18 juli 2005