Veckoauktion den 6 november 2000

  • Sortera efter

  • 3017 FAT
    Gertrud Båge, Stengods, L25
    Såld: 150 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3208 FAT
    Imari, Japan
    Såld: 300 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 2249 FAT
    Kina, 1800-tal, Dia 55, (spricka)
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3129 LITOGRAFI
    Såld: 150 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3259 LITOGRAFI
    Karl höglund, 178/290, 45x53, två & 1 flygel
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3260 LITOGRAFI
    Karl höglund, 183/290, 45x58, "bordellen"
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3338 SOFFA
    Art Déco-stil, l 190 cm
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 2199 SOFFA
    Gustaviansk stil, vitmålad, L190
    Såld: 2.300 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3010 SOFFA
    Karl Johan-stil, betsad björk, L220
    Såld: 700 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3096 Vas
    Orrefors, N Landberg, expo, H43
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3291 Vas
    Rörstrand, H48,
    Såld: 400 kr

    Såldes den 6 november 2000
  • 3116 Vas
    Simon Gate, Orrefors, 394. 29, H18
    Såld: 1.600 kr

    Såldes den 6 november 2000