KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13193379
*
nr 1319 3379
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 20:41:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 20:36:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Läs mer om Eric Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk stad vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:49
*
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Läs mer om Eric Ekengren
nr 1319 3379
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 20:36:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.Läs mer om Eric Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk stad vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
29 april kl 18:49