Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt.
Läs mer.
På Tema Upsala Ekeby hittar du skulpturer, vaser och serviser med mera av keramiker och formgivare som Mari Simmulson, Eugen Trost, Anna-Lisa Thomson, Ingrid Atterberg, Vicke Lindstrand, Hjördis Oldfors, Dorothy Clough och Arthur Percy med flera
Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Signerad, daterad 1927, "Prins William of Sweden ombord M/S Gripsholm". Bildmått: 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 43x60 cm Såldes för: 27.500 kr