KONST / Litografier / Färglitografi 14052033
nr 1405 2033
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Färglitografi, Blå Salen, Stockholms Stadshus. Signerad, numrerad 90/290. Motivet: 75x56cm, yttermått inklusive ram: 95x73cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:53:17
1/6 12:35:40
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Marika Lang
Läs mer om Marika Lang