KONST / Litografier / Färglitografi 13557026
nr 1355 7026
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Stilleben med rädisor. Signerad, numrerad 202/250. Motivet: 17x21 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:24:34
3/10 10:48:17
19 okt
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska