KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197314
nr 1619 7314
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930, "det gula huset". Olja på duk, 51x65, oramad skadad
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
600 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:02:36
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson