KONST / Litografier / Färglitografier 13245400
nr 1324 5400
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglitografier, 5 st. Komposition. Svit om 5 st signerade och numrerade 44/55 samt daterade -75, oramade lösa blad. Bladets mått: 60,5x60,5 cm
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 maj 2020
kl 20:37:12
2/5 11:40:33
Ivor Abrahams
Läs mer om Ivor Abrahams