ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13139190
*
nr 1313 9190
Spegel
1920-tal, 93x52 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 18:28:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 17:42:11
1
500 kr
14/3 22:52:44
2
150 kr
14/3 22:52:44
1
200 kr (Budbetjänt)
14/3 22:53:10
2
250 kr
14/3 22:53:10
1
300 kr (Budbetjänt)
16/3 17:24:30
3
600 kr
16/3 17:36:33
1
700 kr
16/3 17:46:25
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1313 9190
Spegel
1920-tal, 93x52 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/3 17:42:11 | 1 | 500 kr |
14/3 22:52:44 | 2 | 150 kr |
14/3 22:52:44 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
14/3 22:53:10 | 2 | 250 kr |
14/3 22:53:10 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
16/3 17:24:30 | 3 | 600 kr |
16/3 17:36:33 | 1 | 700 kr |
16/3 17:46:25 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45