KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7797242
nr 779 7242
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), "FRån järnvägsbron, signerad-94, 33x41
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 september 2012
kl 18:39:55
100 kr
300 kr
550 kr
500 kr
650 kr
650 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth