KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878581
*
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:54:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 08:12:32
1
1.200 kr
26/3 20:21:21
2
1.700 kr
29/3 12:47:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Läs mer om Per-Hilding Perjons
nr 1387 8581
Per-Hilding Perjons
(1911-1998), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad -67. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Per-Hilding Perjons, svensk målare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 08:12:32 | 1 | 1.200 kr |
26/3 20:21:21 | 2 | 1.700 kr |
29/3 12:47:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Hilding Perjons
Per-Hilding Perjons, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född i Dala-Floda 1911, död 1998.Läs mer om Per-Hilding Perjons
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar per-hilding perjons svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49