KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14193516
nr 1419 3516
Maria Röhl
(1801-1875)
Blandteknik, Maria Röhl (1801-1875), tillskriven, Porträtt av Dam, 36x29, yttermått inklusive ram: 50x43 cm. Ej signerad
Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:29:45
600 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)