KONST / Litografier / Färglitografier 15264274
nr 1526 4274
Peter Freudenthal
(f. 1938), Sverige
Färglitografier, 2 st, Kompositioner. Signerade, daterade -79, ej numrerade. Färglitografi, bildmått: 19x26 - 24x19 cm, yttermått inklusive ram: ca 30x37 - 37x30 cm
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 mars 2023
kl 18:37:22
3/3 15:53:03
Peter Freudenthal
Läs mer om Peter Freudenthal