KONST / Litografier / Litografi 7336375
*
nr 733 6375
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:04:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 12:17:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
*
Denis Stéen
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Läs mer om Denis Stéen
nr 733 6375
Denis Stéen
(f. 1929), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Steen, svensk målare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 12:17:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Steen, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Östhammar 1929.Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29