SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 255155
nr 25 5155
BESTICK
15 del, silver, 1800-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 december 2000
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver