KONST / Litografier / Färglitografi 13441041
nr 1344 1041
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Slussen. Motivet: 46x66cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:46:42
26/8 17:28:31
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist