KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396356
nr 1539 6356
Einar Kihlman
(1912-2001), Sverige
Oljemålning, Utsikt. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Einar Kihlman, född 1912 i Ystad, död 2001, Lidingö, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 maj 2023
kl 20:03:33
8/5 18:34:06
Einar Kihlman
Läs mer om Einar Kihlman