KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13453027
nr 1345 3027
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1940,40x50 cm
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:05:42
15/8 05:17:18
4.000 kr
31/8 18:43:00
- Klassiska
31 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum