KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13137385
*
nr 1313 7385
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
Blandteknik, Landskap. Signerad, daterad -72. Motivet: 18,5x23,5
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:31:45
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik christina knall landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:50
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
*
Christina Knall
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
nr 1313 7385
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
Blandteknik, Landskap. Signerad, daterad -72. Motivet: 18,5x23,5
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik christina knall landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:50 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18