KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925358
nr 1392 5358
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 48x54 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 26 april 2021
kl 19:07:13
300 kr
350 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
6