KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 12221429
*
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 18:38:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 09:09:15
1
150 kr
10/12 18:01:16
2
150 kr
10/12 18:01:16
1
150 kr (Budbetjänt)
10/12 18:31:34
2
200 kr
10/12 18:33:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14
*
Birgit Broms
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Läs om budbetjänten
nr 1222 1429
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Skiss, Birgit Broms (1924-2008), porträtt, signerad. Motivet: 33x16
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 09:09:15 | 1 | 150 kr |
10/12 18:01:16 | 2 | 150 kr |
10/12 18:01:16 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
10/12 18:31:34 | 2 | 200 kr |
10/12 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms porträtt porträttmåleri skiss vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14