KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8321300
nr 832 1300
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Cagnes, signerad-30, motivets mått: 40x29
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 3 juni 2013
kl 18:10:08
1.200 kr
1.500 kr
2.000 kr
1.600 kr
2.200 kr
2.400 kr
3.000 kr
2.800 kr
3.200 kr
4.000 kr
3.600 kr
4.000 kr
4.200 kr
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve