KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327475
*
nr 1332 7475
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:33:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 16:41:29
1
100 kr
5/6 18:20:23
2
Vinnande bud
8/6 17:42:09
3
200 kr
8/6 17:42:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Läs mer om Birger Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger strååt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birger Strååt
nr 1332 7475
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 16:41:29 | 1 | 100 kr |
5/6 18:20:23 | 2 | Vinnande bud |
8/6 17:42:09 | 3 | 200 kr |
8/6 17:42:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger strååt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49