KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272340
*
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 11:08:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:18
*
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Läs mer om Ferdinand Hernlund
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 11:08:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ferdinand Hernlund
Ferdinand Hernlund, svensk mÃ¥lare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.Läs mer om Ferdinand Hernlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik dedikation ferdinand hernlund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vattenkvarn östergötland
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:18