KONST / Litografier / Litografi 7542035
*
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:49:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 18:01:56
1
300 kr
21/4 17:19:23
2
150 kr
21/4 17:19:50
2
250 kr
21/4 17:20:26
2
500 kr
23/4 18:44:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Curt Hillfon
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 18:01:56 | 1 | 300 kr |
21/4 17:19:23 | 2 | 150 kr |
21/4 17:19:50 | 2 | 250 kr |
21/4 17:20:26 | 2 | 500 kr |
23/4 18:44:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28