KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16087003
*
nr 1608 7003
Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad 2021, efter J W Waterhouse, "Study for a naiad. Olja på duk, 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 18:18:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 18:36:25
1
500 kr
24/3 21:12:00
2
150 kr
24/3 21:12:00
1
200 kr (Budbetjänt)
24/3 21:12:11
2
400 kr
24/3 21:12:11
1
450 kr (Budbetjänt)
24/3 21:12:17
2
500 kr
24/3 21:12:17
1
500 kr (Budbetjänt)
24/3 21:12:20
2
600 kr
24/3 21:14:53
1
Vinnande bud
24/3 21:26:22
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elisabeth ekwall j w waterhouse olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1608 7003
Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad 2021, efter J W Waterhouse, "Study for a naiad. Olja på duk, 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 18:36:25 | 1 | 500 kr |
24/3 21:12:00 | 2 | 150 kr |
24/3 21:12:00 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
24/3 21:12:11 | 2 | 400 kr |
24/3 21:12:11 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
24/3 21:12:17 | 2 | 500 kr |
24/3 21:12:17 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/3 21:12:20 | 2 | 600 kr |
24/3 21:14:53 | 1 | Vinnande bud |
24/3 21:26:22 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elisabeth ekwall j w waterhouse olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03