KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12645473
*
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:04:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 19:10:41
1
Vinnande bud
13/7 10:39:15
2
350 kr
13/7 10:39:15
1
400 kr (Budbetjänt)
13/7 10:39:45
2
500 kr
13/7 10:39:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
Gusten Widerbäck
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gusten Widerbäck
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 19:10:41 | 1 | Vinnande bud |
13/7 10:39:15 | 2 | 350 kr |
13/7 10:39:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/7 10:39:45 | 2 | 500 kr |
13/7 10:39:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22