KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12555015
*
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 15:55:59
1
1.000 kr
19/5 12:13:57
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
9120 Etsning
Einar Norlin. Signerad, numrerad 99/260, Akterskep..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
9154 Etsning
Graff. Signerad. Bildmått: 29x43 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:38
-
2010 Etsning
Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:33
-
2009 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:53
-
9001 Etsning
Leonore Fini. Signerad, numrerad EA. Bildmått: 41x..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:25
-
9314 Etsning
Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, Fårös..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37
*
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Läs mer om Luis Fernández Noseret
nr 1255 5015
Luis Fernández Noseret
(1793-1829), Spanien
Etsningar, 7 st, "De Las principales suertes de una corrida de toros". Motivet: 18x24,5 cm
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 15:55:59 | 1 | 1.000 kr |
19/5 12:13:57 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Luis Fernández Noseret
Luis Fernández Noseret, spansk gravör född 1793, död 1829.Läs mer om Luis Fernández Noseret
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa grafik spanien spansk spanska sydeuropa
-
9120 Etsning
Einar Norlin. Signerad, numrerad 99/260, Akterskep..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
9154 Etsning
Graff. Signerad. Bildmått: 29x43 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:38 -
2010 Etsning
Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:33
-
2009 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:53 -
9001 Etsning
Leonore Fini. Signerad, numrerad EA. Bildmått: 41x..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:25 -
9314 Etsning
Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, Fårös..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37