KONST / Litografier / Litografi 7542032
*
nr 754 2032
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Litografi, B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 07:49:16
1
150 kr
21/4 23:25:29
2
200 kr
23/4 13:34:19
3
300 kr
23/4 15:10:15
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Läs mer om Björn Wessman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b wessman björn wessman grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
*
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Läs mer om Björn Wessman
nr 754 2032
Björn Wessman
(f. 1949), Sverige
Litografi, B Wessman, komposition, 62/125, motivets mått: 72x53
Björn Wessman, svensk målare född i Hässleholm, Skåne 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 07:49:16 | 1 | 150 kr |
21/4 23:25:29 | 2 | 200 kr |
23/4 13:34:19 | 3 | 300 kr |
23/4 15:10:15 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Björn Wessman
Björn Wessman, svensk mÃ¥lare född i Hässleholm, SkÃ¥ne 1949.Läs mer om Björn Wessman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b wessman björn wessman grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29