KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14278091
*
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 18:46:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 18:33:30
1
Vinnande bud
25/10 18:33:43
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Läs mer om Algot Sigvard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller algot sigvard blandteknik pilsnergubbar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:18
*
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Läs mer om Algot Sigvard
nr 1427 8091
Algot Sigvard
(1923-1970), Sverige
Pilsnergubbar. Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x38, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i Bjuråker 1923, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 18:33:30 | 1 | Vinnande bud |
25/10 18:33:43 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Algot Sigvard
Algot Sigvard Eriksson, svensk bildkonstnär född i BjurÃ¥ker 1923, död 1970.Läs mer om Algot Sigvard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller algot sigvard blandteknik pilsnergubbar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:18