KONST / Litografier / Färglitografi 13252001
*
nr 1325 2001
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2020
kl 20:54:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 14:25:36
1
100 kr
11/5 20:46:05
2
200 kr
11/5 20:49:57
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk ap-upplaga färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 1325 2001
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 14:25:36 | 1 | 100 kr |
11/5 20:46:05 | 2 | 200 kr |
11/5 20:49:57 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk ap-upplaga färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50