KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14188379
*
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 20:20:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:22:42
1
600 kr
10/9 17:33:28
1
900 kr
13/9 08:27:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41
*
Anders Sköld
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 12:22:42 | 1 | 600 kr |
10/9 17:33:28 | 1 | 900 kr |
13/9 08:27:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41