KONST / Litografier / Litografi 7325174
*
nr 732 5174
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Litografi, Gunnar Pettersson (f. 1947), 348/375, sign, motivets mått: 53x81
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 17:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 17:02:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gunnar pettersson litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:10
-
4150 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Kungsörn"m ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32
-
4153 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. Fjällugglor...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:17
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
nr 732 5174
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Litografi, Gunnar Pettersson (f. 1947), 348/375, sign, motivets mått: 53x81
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 17:02:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gunnar pettersson litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4151 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Havsörnar"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:10 -
4150 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Kungsörn"m ..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32 -
4153 Akvarell
Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. Fjällugglor...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:17