KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12837113
nr 1283 7113
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Gamla stan våren 86". Signerad, numrerad 84/220. Motivet: 30x41 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:10:14
21/10 17:46:10
21 okt
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth