KONST / Litografier / Färglitografi 13073281
*
nr 1307 3281
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, Fartyg. Signerad, daterad 1976. Motivet: 42x56 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 18:15:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 17:14:57
1
400 kr
17/2 18:03:26
2
400 kr
17/2 18:03:26
1
400 kr (Budbetjänt)
17/2 18:03:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:52
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gösta Werner
nr 1307 3281
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, Fartyg. Signerad, daterad 1976. Motivet: 42x56 cm
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 17:14:57 | 1 | 400 kr |
17/2 18:03:26 | 2 | 400 kr |
17/2 18:03:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/2 18:03:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:52