KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11598052
nr 1159 8052
Verner Thomé
(1878-1953), Finland
Blandteknik, Skärgårdsbild, signerad, motivet: 44x53
Verner Thomé, finländsk bildkonstnär född 1878, död 1953.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 januari 2018
kl 20:04:43
13/1 18:41:28
1.100 kr
29/1 19:59:43
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Verner Thomé
Läs mer om Verner Thomé