KONST / Litografier / Färglitografi 11709022
nr 1170 9022
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 46/360, motivet: 45x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 19 mars 2018
kl 18:56:08
19/3 18:43:18
19 mar