KONST / Litografier / Litografi 16123043
nr 1612 3043
Hans Thoma
(1839-1924), Tyskland
Litografi, Signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 46x40 cm
Hans Thoma, tysk målare född 1839 i Bernau i Schwarzwald, död 1924 i Karlsruhe.
Utrop:
500 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:49:18
Hans Thoma
Läs mer om Hans Thoma