ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5635070
*
nr 563 5070
Spegel
1950-tal, teakram, höjd: 60
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 19:46:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 11:51:24
1
400 kr
22/1 15:18:40
2
550 kr
23/1 20:26:55
3
500 kr
24/1 18:19:18
4
800 kr
26/1 16:24:07
5
Vinnande bud
26/1 18:17:40
5
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 563 5070
Spegel
1950-tal, teakram, höjd: 60
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 11:51:24 | 1 | 400 kr |
22/1 15:18:40 | 2 | 550 kr |
23/1 20:26:55 | 3 | 500 kr |
24/1 18:19:18 | 4 | 800 kr |
26/1 16:24:07 | 5 | Vinnande bud |
26/1 18:17:40 | 5 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27