KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13139187
*
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 20:54:16
1
1.500 kr
16/3 18:12:20
2
1.500 kr
16/3 18:12:20
1
1.500 kr (Budbetjänt)
16/3 18:13:35
2
1.800 kr
16/3 19:03:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
*
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Skogsberg
nr 1313 9187
Harald Skogsberg
(1889-1980), Sverige
"I spårvagnen". Signerad, daterad -42. Akvarell, 25x21 cm
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 20:54:16 | 1 | 1.500 kr |
16/3 18:12:20 | 2 | 1.500 kr |
16/3 18:12:20 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
16/3 18:13:35 | 2 | 1.800 kr |
16/3 19:03:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Harald Skogsberg
Harald Skogsberg, svensk bildkonstnär född 1889, död 1980.Läs mer om Harald Skogsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller harald skogsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04