KONST / Litografier / Färglitografi 7712010
nr 771 2010
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), 42/200, signerad -97, motivets mått: 61x59
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.500 kr
måndag 20 augusti 2012
kl 17:57:05
800 kr
950 kr
900 kr
1.000 kr
2.100 kr
1.400 kr
6
2.400 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson