KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16211021
nr 1621 1021
Gerard Pieter Adolfs
(1897-1968), Nederländerna
Oljemålning, Signerad, daterad a tergo 1953, Arabisk torghandlare. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Gerard Pieter Adolfs, nederländsk målare född 1897, död 1968 .
Utrop:
8.500 kr
Såld:
8.200 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:27:55
7.000 kr
7.200 kr
8.000 kr
7.600 kr
7.800 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
8.000 kr (Budbetjänt)
Gerard Pieter Adolfs
Läs mer om Gerard Pieter Adolfs